Polska - Syberia, dzień 45: W Domu Dziecka - FOTO

Niedzielny odpoczynek przypadł w Nowosybirsku przy Domu Dziecka prowadzonym przez siostry elżbietanki. Wśród nich są też dwie Polki! Radość dzieciaków z poświęconego im czasu, życzliwość sióstr i regeneracja sił fizycznych i duchowych. To w skrócie bilans niedzieli.

Niedziela 12.06

Nowosybirsk (Новосибирск), największe pod względem ludności miasto na Syberii, uznawane za jej nieoficjalną stolicę. Trzecie co do wielkości miasto w Rosji. Założone w 1893 roku, w tym roku obchodzi swoje 120-lecie. Początkowo nosiło nazwę Nowonikołajewsk. Młode miasto o bardzo szybkim i dynamicznym rozwoju. Przyczyniło się do niego zbudowanie w pobliżu stacji Kolei Transsyberyskiej, co spowodowało napływ ludności i dalszy rozwój miasta. Ważny ośrodek naukowy, handlowy, przemysłowy i transportowy. Nowosybirsk zbudowano nad rzeką Ob, po obu jej brzegach. Położenie to uwzględnia nowy herb miasta. Rzeka, której źródła znajdują się w malowniczych górach Ałtaj w Nowosybirsku osiąga ok. 1 km szerokości. Miasto posiada dwie linie metra. Do ciekawych zabytków należą m.in. Sobór św. Aleksandra Newskiego czy też Teatr Opery i Baletu.

Przeczytaj więcej tutaj!

tagi: niniwa, wyprawa Polska Syberia
2013-06-17 14:45:43 K. P.,K.Z.

Galeria: Polska - Syberia: 7 tydzień

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x