Polska - Syberia, dzień 45: W Domu Dziecka - FOTO

Polska - Syberia, dzień 45: W Domu Dziecka - FOTO

17.06.2013 14:45
K. P.,K.Z.
Czytanie treści strony dostępne

Niedzielny odpoczynek przypadł w Nowosybirsku przy Domu Dziecka prowadzonym przez siostry elżbietanki. Wśród nich są też dwie Polki! Radość dzieciaków z poświęconego im czasu, życzliwość sióstr i regeneracja sił fizycznych i duchowych. To w skrócie bilans niedzieli.

Niedziela 12.06

Nowosybirsk (Новосибирск), największe pod względem ludności miasto na Syberii, uznawane za jej nieoficjalną stolicę. Trzecie co do wielkości miasto w Rosji. Założone w 1893 roku, w tym roku obchodzi swoje 120-lecie. Początkowo nosiło nazwę Nowonikołajewsk. Młode miasto o bardzo szybkim i dynamicznym rozwoju. Przyczyniło się do niego zbudowanie w pobliżu stacji Kolei Transsyberyskiej, co spowodowało napływ ludności i dalszy rozwój miasta. Ważny ośrodek naukowy, handlowy, przemysłowy i transportowy. Nowosybirsk zbudowano nad rzeką Ob, po obu jej brzegach. Położenie to uwzględnia nowy herb miasta. Rzeka, której źródła znajdują się w malowniczych górach Ałtaj w Nowosybirsku osiąga ok. 1 km szerokości. Miasto posiada dwie linie metra. Do ciekawych zabytków należą m.in. Sobór św. Aleksandra Newskiego czy też Teatr Opery i Baletu.

Przeczytaj więcej tutaj!

Galeria: Polska - Syberia: 7 tydzień

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu