Dni Lublińca 2013 już za nami - FOTO

Dni Lublińca 2013 już za nami - FOTO

18.06.2013 8:35
Mateusz
Czytanie treści strony dostępne

Dni Lublińca 2013 przeszły już do historii. W tym roku wystąpili: Kamil Bednarek, Stan Borys oraz zespół Bajm. Dodatkowo na scenie w Amfiteatrze w Parku Miejskim zaprezentowali się m. in. PATACONEZ, Great Line, Na Odwrót, Perfect Balance, Martyna Wańczyk , Agata Wróbel, Zbigniew Foryś Band, Conrado Yanez, czy Kinga Skiba.

Jak co roku Dni Lublińca rozpoczyna Niebieski Festyn organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA. Najmłodsi mieszkańcy Lublińca i powiatu lublinieckiego mogli poznać pracę policji, służby celnej, pogotowia, straży pożarnej czy komandosów. Podobnie jak w latach ubiegłych miały miejsce różne pokazy np. policji konnej, wozu bojowego tajfun, czy strażaków podczas wydobywania rannych z zakleszczonego samochodu.
W piątek wieczorem pierwszym zespołem, który wystąpił na scenie był lubliniecki PATACONEZ. Następnie zagrali Great Line oraz Na Odwrót. Gwiazdą tego wieczoru był Kamil Bednarek, który znany z programu Mam talent, czy Bitwa na głosy.
Sobotnie popołudnie to już tradycyjnie Gala Psów Nie Tylko Rasowych, która odbyła się przed budynkiem Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Ten wieczór należał do Stana Borysa z grupą Imię Jego 44. Wokalistę można było spotkać w Lublińcu już w piątek, a dokładnie na lublinieckich kortach tenisowych.
Trzeci ostatni dzień to festyn. Niedziela to występy regionalnych zespołów, grup: Prywatna Szkoła Muzyczna Yamaha, Bal na leśnej polanie – Przedszkole Miejskie Nr 7, Wokaliści MDK Lubliniec, Zespół Pieśni i Tańca „Halka”, Tyle słońca w całym mieście - Monika Gatnar, Sekcje MDK – Senioriny, wokaliści i tancerze. Miejski Dom Kultury w Lublińcu przygotował również skróconą wersję spektaklu "Szyjemy kulturalnie", który został stworzony z okazji 50-lecia instytucji. Na deskach amfiteatru zaśpiewała Kinga Skiba z Lubszy - finalistka V edycji Mam Talent oraz Conrado Yanez, który zajął drugie miejsce w pierwszej edycji Must be the Music - Tylko Muzyka. Ostatnim występem tegorocznych dni był koncert zespołu Bajm.
 
Sponsorzy Dni Lublińca:
  • TurboCare Poland S.A.
  • ING Bank Śląski S.A.
  • A.S.A. Lubliniec Sp. z o.o.
  • EJOT Polska Sp. z o.o., s.k.
  • Sanetja

Organizator: Miejski Dom Kultury w Lublińcu - www.mdk.lubliniec.pl

foto: Mateusz Zawadka - www.mzawadka.pl

foto Stan Borys: Żaneta Białek - Nowiny Lublinieckie

Galeria: Dni Lublińca 2013: Great Line, Na Odwrót, Kamil Bednarek

Zobacz całą galerię

Komentarze

Gosia 2013-06-18, 09:55:25
Zgłoś
Stan Borys
Czemu tak mało zdjęć z kontertu Stana Borysa?

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu