Reklama Lubliniec Info

Polska - Syberia, dzień 46: Slalom gigant

153 km na koncie w poniedziałek, początek ósmego tygodnia jazdy. Rowerzyści mieli dziś nie lada trudność z wyjazdem z ogromnego i zakorkowanego autami osób zmierzających do pracy Nowosybirska. Udało się to osiągnąć spontanicznym i lekko chaotycznym „Jedźcie! Spotkamy się za kilkanaście kilometrów!”.

Poniedziałek 17.06

Dzisiejszy dzień Ekipa zaczęła od Mszy świętej w kaplicy sióstr o 5.30. Po Eucharystii śniadanie, na które siostry przygotowały garnek parówek. Sprzątanie pakowanie i o 7.15 wszyscy już byli gotowi do wyjazdu, ale okazało się że Ania zaparkowała swój rower na gwoździu, dętkę trzeba było wymieniać dwa razy, bo po pierwszej próbie powietrze dalej schodziło. Poranek był chłodnawy, do tego padał zimny deszcze, drogi były mokre, udało się w końcu ruszyć po 8.00, niestety w 1,5 milionowym Nowosibirsku to godzina, w której wszyscy próbują dojechać do pracy. Drogi były zakorkowane pomimo, że jezdnia w każdym kierunku miała po kilka pasów. Jazda w grupie stała się praktycznie nie możliwa, aby usprawnić wyjazd z miasta O. Tomek wydał komendę „niech każdy robi co może, spotkamy się za kilkanaście km”. Najwięcej radochy miał Górnik który jadąc z flagą polski pomiędzy samochodami krzyczał „Slalom gigant, slalom gigant!”.

Przeczytaj więcej tutaj!

tagi: niniwa, wyprawa Polska Syberia
2013-06-18 09:30:16 D.P.,K.Z.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x