Kłócili się „na noże”

Podczas minionego weekendu w ręce lublinieckich kryminalnych wpadli dwaj mężczyźni, którzy w trakcie kłótni z kolegami oprócz argumentów słownych postanowili użyć także noży. Na szczęście spowodowane rany nie zagrażają życiu zaatakowanych. Agresorom grozi teraz 5-letni pobyt za kratkami.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek w Lublińcu. Kilka minut przed 17.00 z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu skontaktował się dobrze już znany policjantom 65-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna poinformował, że został pchnięty nożem w szyję przez swojego znajomego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy udzielili rannemu pierwszej pomocy i zatrzymali napastnika. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że obrażenia nie zagrażają życiu 65-latka. Śledczy zajmujący się wyjaśnianiem sprawy ustalili, że do zdarzenia doszło podczas awantury w trakcie libacji alkoholowej. Zatrzymany 47-latek, także nie obcy funkcjonariuszom, usłyszał już zarzut spowodowania obrażeń ciała. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa, za które grozi nawet 5 – letni pobyt w więzieniu.

Do podobnej sytuacji doszło w niedzielę popołudniu w Lublińcu. W trakcie sprzeczki, 24-latek z Rzeszowa, został zaatakowany nożem przez swojego 25-letniego kolegę. Natychmiastowa reakcja i skuteczna próba zasłonięcia się zaatakowanego mężczyzny, pozwoliła uniknąć mu ciosu wymierzonego bezpośrednio w klatkę piersiową i zakończyła się raną ciętą dłoni. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany przez śledczych z Wydziału Kryminalnego. Grozi mu 5 lat więzienia.

tagi: Policja, Lubliniec
2013-06-25 12:20:00 KPP Lubliniec

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
andi 2013-08-09, 07:49:11

na 25 lat
palanci powinniposiedziec dlugie lata ale powinni sami na siebie zapracowac i jeszcze na naszych funkcjonariuszy tacy ludzie powinni pracowac tak jak w obozach pracy o kromce chleba i wodzie

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x