Polska - Syberia, dzień 69: kierunek Lubliniec i... Pekin

Polska - Syberia, dzień 69: kierunek Lubliniec i... Pekin

11.07.2013 9:26
P.S.
Czytanie treści strony dostępne

Rozpoczął się odwrót. Od 3 maja rowerzyści nieustannie poruszali się naprzód, aż do dnia dzisiejszego. Zapakowali 21 rowerów oraz wszystkie bagaże do autokaru i wygodnie rozsiedli się w fotelach. Pytasz: „Jak to możliwe?” Odpowiadam: „Dzięki rewelacyjnym umiejętnościom logistycznym Szymona Zielińskiego, Marcina Mazurka, Kuby Kostrzewskiego i Piotrka Waksmundzkiego”. Najpierw zaplanowali całe przedsięwzięcie, a potem wprowadzili swój plan w życie. Ekipa była pod wrażeniem.

Autokar wyruszył o godzinie 10:30. O 6.00 rano odbyła się Msza święta, którą odprawił i na której wygłosił kazanie ojciec Karol. Należy dodać, że było to bardzo długie kazanie. Opowiadał oczywiście o Wierszynie, o swojej pracy i przygodach, które tu przeżył. Jeszcze przed samym wyjazdem grupa zebrała się wokół niego i słuchała. Jest on na misjach w wiosce, która została pozbawiona Boga na długie lata. Zwłaszcza po wojnie sytuacja była nieciekawa. Porównując komunizm w Polsce i w Rosji, nasz stanowi 5% tego drugiego. Jego posługa może wydawać się bardzo „podstawowa” z naszego punktu widzenia, ale tam nie potrzeba pięknej liturgii i innych fajerwerków. Najważniejsze dla niego jest przebywanie pośród ludzi, udzielanie im sakramentów, odwiedzanie chorych. Widać gołym okiem, że jest tam bardzo potrzebny. Nie zapomnijmy o modlitwie za „Małą Polskę” po zakończeniu wyprawy.

Przeczytaj więcej tutaj!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu