Klub MLKS Woźniki złożył protest. Zagra w IV Lidze?

Zarząd klubu MLKS Woźniki złożył oficjalny protest do Śląskiego Związku Piłki Nożnej dotyczący decyzji przyznania miejsca gry w IV lidze drużynie KOS Victoria 1922 Częstochowa związku z rezygnacją w tych rozgrywkach drużyny Górnika III Zabrze. Zdaniem Zarządku MLKS Woźniki został naruszony regulamin rozgrywek, z którego wynika, że awans powinna otrzymać drużyna z naszego powiatu. Publikujemy pełną treść protestu.

PROTEST
Klub MLKS Woźniki zgłasza protest przeciw decyzji Wydziału Gier ŚZPN z dnia 25.07.2013r. Wydział Gier w związku z rezygnacją Górnika III Zabrze z gry w IV lidze grupie II przesunął w jego miejsce klub GKS GieKSa II Katowice., a w miejsce klubu GKS GieKSa II Katowice w IV lidze grupie I przyznał miejsce drużynie KOS Victoria 1922 Częstochowa.
Decyzja Wydziału Gier jest niezgodna z regulaminem rozgrywek IV ligi prowadzonych przez ŚZPN. Zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Zarząd ŚZPN uchwałą nr 265/34/12 z dnia 17.07.2012r. w przypadku konieczności uzupełnienia składu drużyn IV ligi decyduje wyższa średnia arytmetyczna drużyn, które zajęły drugie miejsca w ligach okręgowych (§11, pkt 3 regulaminu). Miejsce, które pozostało w IV lidze po rezygnacji Górnika III Zabrze powinien zająć klub MLKS Woźniki (kolejna drużyna z najwyższą średnią arytmetyczną wśród drużyn, które zajęły drugie miejsca w ligach okręgowych), a nie KOS Victoria 1922 Częstochowa, która zajęła miejsce spadkowe w IV lidze.
Ponadto zgodnie z obowiązującym regulaminem drużyny, które po zakończeniu sezonu 2012/2013 zajmą w swoich grupach miejsca szesnaste, piętnaste i czternaste spadają do właściwych klas okręgowych. W tym wypadku Wydział Gier również postąpił niezgodnie z regulaminem przyznając miejsce w IV lidze drużynie KOS Victoria 1922 Częstochowa, która na koniec rozgrywek zajęła w swojej grupie 14 miejsce (§11, pkt.2 regulaminu).
W dniu 29.06.2013r. KOS Victoria 1922 Częstochowa rozegrała mecz barażowy o utrzymanie w IV lidze z drużyną KP Unia Racibórz, którego zwycięzcą był zespół z Raciborza. Prosimy o wyjaśnienie jaki był cel rozgrywanego barażu skoro obie drużyny zajęły 14 miejsca w swoich grupach i zgodnie z regulaminem rozgrywek powinny zostać relegowane do niższych lig, a ich miejsca powinny zająć drużyny, które zajęły drugie miejsca w rozgrywkach lig okręgowych.
W związku z powyższym domagamy się zmiany decyzji z dnia 25.07.2013r. i przyznania w miejsce drużyny KOS Victoria 1922 Częstochowa miejsca drużynie MLKS Woźniki w rozgrywkach IV ligi prowadzonych przez ŚZPN w sezonie 2013/2014.

W załączeniu:
- Regulamin rozgrywek IV ŚZPN na sezon 2012/2013.
Do wiadomości:
- Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej
- Prezydium ŚZPN
- Wydziału Gier ŚZPN

źródło: MLKS Woźniki

tagi: Sport, Piłka nożna, Woźniki
2013-08-01 10:08:54 Mateusz, MLKS Woźniki

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
:[ 2013-08-01, 20:56:28

Medaliki mogą więcej...

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x