Skontrolowali zbiorniki wodne

Skontrolowali zbiorniki wodne

08.08.2013 11:55
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Policjanci z KPP w Lublińcu skontrolowali wczoraj zbiorniki wodne znajdujące się na terenie powiatu lublinieckiego. Stróże prawa sprawdzali czy amatorzy pływania nie kąpią się w miejscach niedozwolonych oraz czy na terenie kąpielisk nie dochodzi do naruszeń prawa zagrażających bezpieczeństwu wypoczywających.

Od początku wakacji, na terenie województwa śląskiego utonęły już 3 osoby. Kąpiel na tzw. „dzikich” kąpieliskach, wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu i brawura, to jedne z najczęstszych przewinień wypoczywających nad wodą. Policjanci z lublinieckiej komendy skontrolowali dziś basen harcerski w Kokotku oraz akwen na Posmyku. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ratowników oraz obserwowali czy korzystający z kąpielisk nie znajdują się pod wpływem alkoholu. W ramach działań profilaktycznych, z wypoczywającymi na obozie harcerskim zuchami, dzielnicowy przeprowadził także pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Kontrola nie wykazała żadnych nieprawidlowości. Mundurowi mają nadzieję, że tego rodzaju działania zwiększą świadomość wypoczywających i pozwolą w przyszłości uniknąć niebezpiecznych sytuacji i wypadków.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu