Koncert Heliosis w Kokotku

Koncert Heliosis w Kokotku

21.08.2013 11:12
Mateusz, kokotek.pl
Czytanie treści strony dostępne

W poniedziałek 26 sierpnia w Kokotku odbędzie się koncert orkiestry z Krasnojarska Heliosis. Początek o godz. 18:00 mszą świętą, godzinę później rozpocznie się koncert.

Historia zespołu:
Za początek artystycznej biografii zespołu i orkiestry Heliosis uważany jest udany występ w Konkursie Muzycznym(1998/1999) w Krasnojarsku. Orkiestra zajęła wówczas trzecie miejsce. Ten udany początek nieznanego dotąd zespołu stał się dla wielu osób zaskoczeniem. Kolejne zwycięstwa w konkursach lokalnych, regionalnych i międzynarodowych sprawiły, że orkiestra stała się rozpoznawalna nie tylko w Krasnojarsku, ale także w innych miastach Rosji i krajach Europy.
Muzycy orkiestry są uczniami lub absolwentami lokalnej szkoły muzycznej. Muzyka stała się ważną częścią ich życia i pomimo wyboru innego zawodu w dorosłym życiu (psycholodzy, programiści, prawnicy)nie opuścili zespołu.
Orkiestra dużo koncertuje, a publiczność przyjmuje ich z ogromną miłością i wdzięcznością. Tajemnica sukcesu tkwi nie tylko w doborze repertuaru, ale także ogromnym wpływie na młodych muzyków, nikt nie jest wobec nich obojętny.
Dzieci i nauczyciele wciąż poszukują innowacyjnych form, łączy brzmienia instrumentów ludowych, fortepianu, skrzypiec i saksofonu.
Od 2006 r. orkiestra podróżuje do Europy. Zespół odwiedził Polskę, Niemcy, Austrię i Włochy. Odniesione sukcesy i miłe przyjęcie stało się dla nich kolejnym silnym bodźcem dla rozwoju zawodowego.
Te wyjazdy były możliwe dzięki ogromnemu wsparciu ze strony bliskiego przyjaciela orkiestry, jej „Anioła stróża” - ojca Tadeusza Szyjki z Parafii Świętej Rodziny w Krasnojarsku. Ten człowiek wie, jak ważna jest opieka i rozwój zainteresowań młodych ludzi.
Podczas swojej pracy twórczej orkiestra nagrała i wydała trzy albumy.

źródło: kokotek.pl

Komentarze

d 2013-08-26, 21:42:30
Zgłoś
GRATULACJE!
Byłem w Kokotku, słuchałem,.. jestem pod wrażeniem. Rewelacyjny występ młodych Rosjan! Pozdrawiam Krasnojarsk. Ach, chciałbym jeszcze raz zobaczyć Bajkał...

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu