Zawodnicy Akademii Sportowej Lubliniec na obozach - od Morza aż do Tatr

Po pracowitym sezonie zawodnicy Akademii Sportowej Lubliniec wypoczywali i przygotowywali się do kolejnego sezonu na trzech obozach sportowych. Najmłodsi piłkarze pojechali do Darłówka. Pogoda była upalna, więc mogli korzystać z morskich kąpieli do woli. Większość chłopców czuła się jak ryba w wodzie – pływała i walczyła z falami. Oprócz codziennych treningów, kadra przygotowała dla uczestników mnóstwo atrakcji - rejs statkiem, wizyty w aquaparku i parku linowym, gry terenowe, wycieczki na trójkołowcach, zawody w tenisa stołowego, ognisko i inne. Oczywiście nie mogło zabraknąć chrztu obozowego. Kilkunastu zawodników przeszło ciężkie próby zadane przez Posejdona i jego pomocników by być pasowanym na pełnoprawnego piłkarza.

Starsza grupa juniorów swój obóz odbyła w ośrodku sportowym w Świdnicy. Oprócz treningów i sparingów zawodnicy zwiedzili podziemny kompleks z czasów II wojny światowej - "WŁODARZ" – najbardziej tajemnicze obiekty z tamtego okresu. Dużą atrakcją był wyjazd do Wrocławia na mecz ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, który rozgrywany był na nowym, pięknym stadionie wybudowanym na Euro 2012. W trakcie obozu odbył się również tradycyjny chrzest, zawody sportowe w różnych dyscyplinach, ognisko, wycieczki po Świdnicy i kąpiele. Pogoda była upalna, chłopcy czuli się jak na zgrupowaniu w Hiszpanii. Na szczęście do kompleksu czterech basenów z orzeźwiającą wodą mieli zaledwie 10 metrów.

Koszykarze na miejsce swojego pobytu ponownie wybrali Zakopane. Tutaj upał powodował, że również chętnie korzystali z ochłody w basenie. Były również wycieczki w góry. Trener pilnował jednak przede wszystkim rytmu treningowego i codziennie rano i popołudniu odbywały się treningi na sąsiadującej z ośrodkiem hali sportowej.
Wyjazdy okazały się bardzo udane pod względem rekreacyjnym, integracyjnym i treningowym będąc solidnym przygotowaniem do nowego sezonu.

Serdeczne podziękowania przekazujemy kierownikom obozów – Andrzejowi Zdrojewskiemu, Cezaremu Białasowi i Adamowi Richterowi oraz wszystkim wychowawcom i trenerom. Dziękujemy również Burmistrzowi Miasta Lublińca za dofinansowanie wyjazdów w ramach realizacji zadania publicznego, dzięki czemu prawie setka dzieci i młodzieży mogła wypocząć oraz rozwijać swoje zainteresowania sportowe.

Akademia Sportowa Lubliniec

tagi: Sport, Akademia Sportowa Lubliniec, Piłka nożna
2013-08-22 07:09:59 Akademia Sportowa Lubliniec

Galeria: Zawodnicy Akademii Sportowej Lubliniec na obozach - od Morza aż do Tatr

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x