Od pasji do zawodu

10 września 2013, godz. 7:36
Zespół koordynujący projekt
Udostępnij: Kopiuj link

Już w pierwszych dniach września w Gimnazjum nr 2 rozpocznie się realizacja projektu systemowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego i nosi nazwę „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych".

Naszemu Gimnazjum przyznano grant w wysokości 13 347,00 €. Kwota ta w całości przeznaczona zostanie na realizację projektu, który umożliwi uczestnikom podniesienie kwalifikacji zawodowych podczas wyjazdów zagranicznych. Instytucja wysyłająca zyskuje możliwość wypracowania modelu podnoszenia kompetencji zawodowych i językowych kadry edukacyjnej, przez co projekt przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

W projekcie „Od pasji do zawodu” weźmie udział grupa nauczycieli Gimnazjum nr 2, którzy odbędą mobilność do podobnego typu szkół w Hiszpanii, współpracujących z Europroyectos LdV w Grenadzie. Udział w projekcie zaowocuje podniesieniem jakości kształcenia w naszym Gimnazjum oraz pozwoli przygotować uczniów do podjęcia właściwej decyzji podczas wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Celem projektu jest możliwość poznania i porównania organizacji systemów oświaty w innych regionach Europy, programów i metod pracy z uczniami, sposobów wykorzystania środków finansowych w edukacji, sposobów zarządzania kadrą nauczycielską oraz pomoc uczniowi zdolnemu i słabemu w kontekście osiągania sukcesu.

Poznanie nowych metod pracy pozwoli podsunąć uczniom nowe, właściwe rozwiązania, dla których otwarty jest europejski rynek pracy. Wysokie umiejętności językowe nauczycieli, zaowocują prowadzeniem wybranych zajęć w języku obcym, co niewątpliwie uatrakcyjni lekcje i skieruje zainteresowania uczniów we właściwym kierunku. Taki model działań wpłynie korzystnie na poprawę jakości kształcenia.

Projekt stwarza nowe możliwości, otwiera nowe horyzonty, przełamuje stereotypy. Współczesna szkoła zmusza nauczycieli do poszukiwania metod, które uatrakcyjnią zajęcia i jeszcze bardziej zachęcą do nauki. Postęp technologiczny wymusza wprowadzanie do szkół interaktywnych narzędzi multimedialnych, co powoduje konieczność zdobycia nowych kompetencji. Szkoła musi rozwijać się na miarę potrzeb XXI wieku. Szkoła przyszłości to taka, w której nauczyciele mogą uczyć kilku przedmiotów lub wykładać swój przedmiot w języku obcym, poprowadzą zajęcia interdyscyplinarne. Poszerzanie i zdobywanie nowych kompetencji przez nauczycieli to krok w stronę rozwoju ucznia. To uczeń i jego przyszłość są najważniejsze. Aby nadążyć za współczesnym światem trzeba stworzyć pomost pomiędzy uczniem i nauczycielem. Tylko współpraca obu stron gwarantuje dobre efekty.

Czytaj więcej

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu