Biegi przełajowe dzieci i młodzieży - FOTO + WYNIKI

W piątek, 04.10.13r. odbył się XVII Bieg Przełajowy "O Nóż Komandosa" im. gen.broni Włodzimierza Potasińskiego. Oprócz Mistrzostw Polski Służb Mundurowych, biegów dla cywili oraz wyścigów na wózkach, na stadionie Sparty w Lublińcu miały miejsce zawody dzieci i młodzieży.

Dzieci wystartowały w kategoriach wiekowych, bieg ukończyło 994 uczestników. Odbył się także bieg interacyjny. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, krówkę Komandosa oraz niespodzianke, a medale 40 najlepszych w każdej z kategorii. Dodatkowo pierwsza trójka, która zjawiła sie na mecie została uroczyście udekorowana.

Sportowej rywalizacji towarzyszyło sporo dodatkowych atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, pokazy sprzętu strażackiego i wojskowego oraz udzielania pierwszej pomocy. W imprezie udział wzięły również grupy rekonstrukcji historycznej: grupa Hindukush, zajmująca się odtwarzaniem afgańskich mudżahenidów z okresu walk z Sowietami w latach 1979-1989, a także propagowaniem kultury ludów afgańskich oraz 1 Samodzielna Kompania Commando.

Po skończonym biegu każdy, kto miał ochotę, mógł skosztować prawdziwej, wojskowej grochówki. Pogoda dopisała, a młodzi biegacze dostarczyli kibicom mnóstwo prawdziwych, sportowych emocji.

Wyniki z podziałem na kategorie wiekowe można zobaczyć tutaj.

tagi: Sport, Lubliniec, Sparta Lubliniec, Bieg O Nóż Komandosa, bieg
2013-10-06 21:37:32 K.B.

Galeria: XVII Bieg Przełajowy O Nóż Komandosa - dzieci

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
Biegus 2013-10-07, 19:48:53

Sprostowanie - te zamki, grochówka, pokazy, to w ramach pikniku "Nasza Armia w Naszym Mieście" organizowanym przez Jednostkę Wojskową Komandosów z okazji jej święta w towarzystwie WKB Meta - naszych kochanych biegusów. Może trochę dokładności, jakiegoś przeprowadzenia wywiadu Panie Redaktorze...... Nic nie wie Pan co się dzieje w mieście i kto w tym bierze udział

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x