Zapraszamy na wernisaż Michała Staszczaka

Zapraszamy na wernisaż Michała Staszczaka

13.11.2013 12:05
red
Czytanie treści strony dostępne

Burmistrz Miasta Lublińca oraz Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lublinieckiej zapraszają na otwarcie wystawy Michała Staszczaka. Wernisaż odbędzie się w czwartek 14 listopada 2013 r. o godz. 18:00 w Muzeum św. Edyty Stein w Lublińcu.

Michał Staszczak (ur. 1979) absolwent rzeźby Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (studiował w latach 1999-2005, dyplom w 2005 roku). Pracownik dydaktyczny tej samej uczelni w pracowni małej formy rzeźbiarskiej i pracowni odlewniczej, przez wiele lat w pracowni prof. Jacka Dworskiego. W listopadzie 2012 roku obronił tytuł doktora. Dwukrotnie reprezentował Polskę na „Międzynarodowym Sympozjum Medali, Plakiet i Małych Form Rzeźbiarskich” w Czechach. Autor statuetki Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius i Nagrody Prezydenta Wrocławia. Prowadzi warsztaty i pokazy odlewnictwa artystycznego m.in. w czasie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i Festwialu Wysokich Temperatur, którego jest współorganizatorem.. Za wybitne osiągnięcia został dwukrotnie uhonorowany Stypendium Ministra Kultury, Stypendium Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych, Utalentowanych Wrcoławian oraz Stypendium Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Został również nominowany do nagrody roku ZPAP 2010 za wystawę „Imaginaria – metamorfozy codzienności”. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu