Gimnazjum nr 2 - kolejny raz SZKOŁĄ SUKCESU

14 listopada 2013, godz. 21:44
Gimnazjum nr 2
Udostępnij: Kopiuj link

Gimnazjum nr 2 w Lublińcu od lat szczyci się wysokimi wynikami na egzaminach gimnazjalnych oraz licznymi sukcesami w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich i innych. Według wskaźnika EWD szkoły dzielą się na: szkoły sukcesu, wspierające, niewykorzystanych możliwości i wymagające pomocy. Najnowsze opublikowane wskaźniki trzyletnie EWD za lata 2011-2013 świadczą o bardzo wysokim poziomie nauczania w naszej szkole. W części humanistycznej jesteśmy szkolą sukcesu , natomiast w części matematyczno-przyrodniczej szkoła uplasowała się na pozycji szkoły sukcesu i szkoły wspierającej ucznia.

Sukces odniesiony na egzaminie gimnazjalnym jest dowodem, iż nasza oferta edukacyjna nie jest jedynie obietnicą. Wysokie wyniki egzaminu nie są przypadkowe, jest to wynik ustawicznego dokształcania się nauczycieli na studiach podyplomowych, kursach i wyjazdach w ramach różnych projektów edukacyjnych. W maju 2014 roku grupa nauczycieli wyjedzie do Hiszpanii , realizując unijny projekt, w celu doskonalenia warsztatu pracy i wykorzystania w praktyce nowych doświadczeń zawodowych.. Sale lekcyjne wyposażone są w najnowszy sprzęt multimedialny, przez co na wszystkich lekcjach uczniowie pracują nowoczesnymi metodami.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 przygotowują się do życia w społeczeństwie dorosłych w nowoczesnej placówce z bogatą bazą pod okiem wysoko wyspecjalizowanej kadry pedagogicznej.

Szóstoklasisto zapraszamy Cię do nas
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

Wskaźniki EWD: pobierz (.pdf 56 KB)

Komentarze

X
x men 19 listopada 2013, godz. 22:59
Zgłoś
Wyjazd do Hiszpanii odp.

Do Hiszpanii ponieważ to szkoła z Hiszpanii podjęła współpracę w ramach projektu europejskiego. Wyjazd nie dotyczy nauki języka hiszpańskiego a wymiany doświadczeń i form pracy z uczniem zdolnym jak wskazuje tytuł projektu.

O
observer 19 listopada 2013, godz. 15:49
Zgłoś
wyjazd do hiszpanii

Czy można wiedzieć dlaczego do Hiszpanii? Czy tam sie ucza jęz. hiszpańskiego w tymże gimnazjum ? Nie rozumiem skąd ten pomysł.

I
ityle 17 listopada 2013, godz. 23:32
Zgłoś
Gimnaja należy zlikwidować! I powrócić do poprzedniego systemu edukacji, który doskonale się sprawdził!!!!

C
coco 17 listopada 2013, godz. 20:06
Zgłoś
trudny wybór

Może wobec tego poproszę o głosy rodziców, które gimnazjum wybrać? Co zadecydowało, że Wasza pociecha poszła właśnie do tej szkoły? A może odezwą się rodzice z gimnazjum nr 1?

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu