II Memoriał im. Edmunda Grucy za nami

II Memoriał im. Edmunda Grucy za nami

10 grudnia 2013, godz. 14:12
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Udostępnij: Kopiuj link

Blisko 160 zawodników rywalizowało na badmintonowych boiskach lublinieckiego liceum podczas trzydniowych sportowych zmagań w ramach II Memoriału im. Edmunda Grucy.

W piątek , 6 grudnia, odbył się Mikołajkowy Turniej badmintona dla dzieci i młodzieży. Zawody odbywały się w bardzo miłej atmosferze, nie było przegranych , wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, upominki i duże paczki ze słodkościami od Mikołaja. Zdobywcy miejsc na podium otrzymali medale i nagrody. Odbyła się tez regularna bitwa na śnieżki ( rolę kulek śniegu pełniły badmintonowe lotki ) . Milo było patrzeć na roześmiane twarze dzieci i dumnych, licznie zgromadzonych rodziców , którzy przez całe zawody kibicowali swoim dzieciom. Mikołaj potrzebował aż dziesięciu pomocników , którzy pomogli wnieść prezenty dla dzieci. Rolę rózg pełniły tuby po lotkach , którymi to "Śnieżki " ( starsze zawodniczki STB Energii Lubliniec) niejako pasowały uczestników turnieju na zawodników. Mikołaj rozdał dzieciom 40 paczek .

W sobotę , 7 grudnia , odbył sie Ogólnopolski Turniej Młodzików i Juniorów , dla zawodników posiadających licencję Polskiego Związku Badmintona. Turniej zgromadził 70 zawodników. Stawiły się wszystkie badmintonowe kluby ze śląska oraz zawodnicy z Głubczyc, Kędzierzyna Koźla i Strzelec Opolskich. Zawodnicy STB Energii Lubliniec zdobyli złoty medal w singlu Młodziczek- Hania Szymańska, deblu młodziczek - Hania Szymańska /Agnieszka Foryta, w deblu juniorek młodszych - Ola Ptak/Wiktoria Adamek ( UKS Ząbkowice). Srebrny medal zdobyła Zuzanna Luban w singlu młodziczek młodszych, Agnieszka Foryta w singlu młodziczek, Ola Ptak w singlu juniorek Młodszych oraz Ola Ptak z Norbertem Lechem (UKS Ząbkowice) w mikście. Brązowy medal w deblu młodziczek młodszych zdobyły Zuzanna Luban i Magdalena Zając, Jędrzej Wachowski z Agatą Iskrą ( UKS Unia Bieruń) w mikście oraz Anna Czempik /Barbara Knopek(UKS Unia Bieruń) w deblu mlodziczek.

W niedzielę , 8 grudnia, o godz. 10.00 rozpoczęły się VI Otwarte Mistrzostwa Lublińca w Badmintonie - II Memoriał im. Edmunda Grucy. Do rywalizacji stanęło 50 zawodników. Każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkową koszulkę z logo memoriału. Zarówno Mikołajkowy Turniej dla dzieci , jak i II Memoriał nie mógłby sie odbyć bez wsparcia Urzędu Miasta i Burmistrza - Edwarda Maniury. Burmistrz na uroczystym otwarciu turnieju wspomniał osobę oraz dokonania Edmunda Grucy, zaznaczył ze był on i nadal jest przykładem na to, że poprzez sport można wychowywać dzieci i młodzież i propagować zdrowy styl życia. Regina Gruca, żona patrona memoriału, uroczyście otwarła II Memoriał. W turnieju wzięło udział trzech wnuków i córka Edmunda Grucy, zdobywając jeden złoty i trzy srebrne medale. W turnieju, poza członkami i przyjaciółmi STB Energii Lubliniec, wzięli udział zawodnicy m.in. z Częstochowy, Opola, Krapkowic, Strzelec Opolskich, Gliwic, Zabrza, Tarnowskich Gór, Kępna, Bytomia i Katowic. Sędzią głównym zawodów był Jarosław Ociepa - prezes Śląskiego Oddziału Związku Badmintona. Na zwycięzców czekały puchary i nagrody ufundowane przez UM Lubliniec, Starostwo Powiatowe Lubliniec oraz Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych Wymyślacz E. J. Duda. Dzięki nagrodom, turniej nabrał bardziej świątecznej oprawy. Dokładne wyniki zawodów umieszczone są na stronie STB Energii Lubliniec.

Podsumowując to trzydniowe święto badmintona - II Memoriał im. Edmunda Grucy , wyrażam nadzieję , że ta formuła na stałe zagości w Lublińcu i w kolejnych latach będą organizowane kolejne edycje memoriału przyciągając coraz większą ilość uczestników wśród dzieci , młodzieży i dorosłych.

W poniedziałek, po tych trzech intensywnych badmintonowych dniach, otrzymaliśmy miłą wiadomość z Polskiego Związku Badmintona , że dwie zawodniczki STB Energii Lubliniec - Hanna Szymańska i Aleksandra Ptak zostały powołane na zgrupowanie Kadry Narodowej Młodziczek, w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy.

Galeria: II Memoriał im. Edmunda Grucy

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu