22. Finał WOŚP

22. Finał WOŚP

03.01.2014 14:29
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Już wkrótce w całej Polsce odbędzie się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku wielkiej zbiórki nie może zabraknąć również w Lublińcu. Lubliniecki sztab WOŚP będzie miał swoją siedzibę w Miejskim Domu Kultury. Wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach naszego miasta 12 stycznia 2014 roku. Tego dnia od godz. 15:30 tradycyjnie w Sali widowiskowej MDK odbędzie się koncert. 

W programie: Zygi School Band, Wokaliści Studia Piosenki MDK, Zespół Pieśni i Tańca HALKA, Taniec Towarzyski i Taniec Break Dance MDK, Senioriny, Formacja taneczna MDK, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Rood Sound.

W trakcie trwania koncertu odbędą się również licytacje.

W organizację 22. Finału włączyła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Lublinieckie Morsy, które w trakcie trwania koncertu będą się kąpać na skwerze przed MDK.

Dzień 22. Finału będzie jak zawsze dniem pełnym optymizmu i radości. Mamy nadzieję, że jak zawsze skłaniać będzie do wspólnego bycia ze sobą, odsuwając choć na moment wszelkiego rodzaju troski i kłótnie. Niech 12 stycznia 2014 r. będzie także dniem, w którym troska o dzieci i seniorów będzie na ustach wszystkich, a następnie - niech nie będzie to tylko jeden dzień, ale cały rok naszych wytrwałych starań, aby polepszyć los wnuczków oraz ich dziadków. Jesteśmy przekonani, że siła zaufania Orkiestry, a także nasze niezwykłe starania przy wydawaniu każdej złotówki z zebranych pieniędzy, przyniosą konkretny efekt.

Komentarze

O. Tadeusz 2014-01-13, 22:46:54
Zgłoś
Nieburaku, najwyższy czas iść do okulisty i zbadać sobie wzrok!!!
kolekcjoner 2014-01-13, 15:34:02
Zgłoś
WOŚP dla naiwnych
Chciałem zalicytować .... gdyby tak wystawiono zegarek Nowaka lub chociażby sztabkę złota z Amber Gold.
nieburaki 2014-01-12, 18:30:40
Zgłoś
Kolego buraki (poniżej)
W koło nie widzę nikogo kto chciałby tylko brać ale raczej tych co aby mieć to muszą na to zapracować. A J.O. wyciąga rękę aby mu dać a on "tylko" będzie żył z kilkumilionowych odsetek od tych datków. Przeczytaj wszystkie posty poniżej to może Ci sie trochę rozjaśni jak jesteśmy manipulowani.
NJPM4 2014-01-12, 09:15:12
Zgłoś
BURAKI
Buraki - niech ktoś zrobi tyle co on , a potem niech pisze takie durne komentarze - wskażcie osobę która pracuje w Polsce ZA DARMO ????? WIĘKSZOŚĆ ZA NAS POTRAFI TYLKO BRAĆ !! ALE NIE DAWAĆ !! Owsiak owszem coś ma z tego dla siebie ale coś daje od siebie !! otworzą się oczy WREDNYM KOMENTATOROM wtedy kiedy ICH ciężko chore dziecko skorzysta z specjalistycznego inkubatora z naklejonym serduszkiem .
zgredek 2014-01-10, 22:49:53
Zgłoś
Owsiak - najbogatszy żebrak w Polsce
http://kontrowersje.net/jerzy_owsiak_kr_l_ebrak_w_i_garzy_z_oty_melon_sekty_wo_p
Edek z fabryki kredek 2014-01-10, 22:42:19
Zgłoś
Wolontariusze za free a Owsiak za odsetki od lokat
"Za pracę (...) pobieramy z żoną pensje" - mówi O. czyli żyje z puchy. "Pieniądze pochodzą z odsetek na lokatach lub darowizn od sponsorów" - czyli co, nie wzięły się z puchy? A z jakich pieniędzy założono te lokaty? Orkiestra jest dochodowym źródłem utrzymania, wspierana przez lata przez zarządy miast, TVP itd. Dlaczego żadna inna fundacja za czas antenowy w TVP musi niemało płacić, a on ma go za free? Dlaczego z moich pieniędzy opłaca się pracę policji, pogotowia, strażaków miejskich, którzy w dzień finału pełnią niepotrzebnie służbę przy akcji "finał WOŚP"? Nie mówię już o stadzie frajerów, którzy w imię mody "kwestują" nagabując dzieciaki, staruszki o "dobrowolny" datek. I jeszcze jedno - dlaczego skoro płacę składki zdrowotne jakiś cwaniak chce jeszcze ode mnie podatek na cele, które powinny być realizowane przez NFZ z ww. składek? Dlaczego nie informuje się ludzi o tym, że pieniądze zbierane do puchy nie w całości trafiają na pomoc dzieciom/szpitalom/osobom starszym, tylko 10% idzie na "działalność statutową fundacji", czyli m.in. przystanek woodstock. Ale pretensji nie mam, bo nie pomagam mu w budowaniu własnego bogactwa i wizerunku.
bronek 2014-01-10, 22:35:32
Zgłoś
owsik jest uczciwy
Ale 'fajny' tekst, dla tych co to mają zupełną pustkę w głowie. Cytat: "Pieniądze z WOŚP nie pochodzą jednak z kwesty - są to m.in. odsetki od lokat bankowych ..." Jak u Orwella czarne jest białe itd. Czyli co? Owsiak dostaje od ludzi pieniądze ze zbiórek, potem te pieniądze trzyma na oprocentowanej lokacie. Po jakimś czasie wyciąga pieniądze z odsetkami i te odsetki bierze dla siebie (tylko 2,5 miliona !!!). A więc pieniądze nie pochodzą ze zbiórek ... Jaki ten Owsiak uczciwy, on nie bierze pieniędzy od ludzi, tylko same odsetki.
prezes 2014-01-10, 22:32:12
Zgłoś
Złoty Melon Sp. z o.o.
Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki €žZłoty Melon€, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?...Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Czy to w porzadku aby z datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem "€žróbta co chceta"€
tussek bul komoroski 2014-01-10, 22:22:23
Zgłoś
owsiakowa ściema
Jaką rolę Jerzy Owsiak odegrał w latach 80. w Jarocinie? Jak wyglądał jego konflikt ze środowiskiem punkowym? Jakie były sowieckie wytyczne w sprawie kontrolowania zbuntowanej młodzieży? Jak dziś na Woodstocku Owsiak łączy wizyty polityków i celebrytów z przyciąganiem zbuntowanej młodzieży? jakie były sowieckie wytyczne wobec subkultur młodzieżowych, które starano się kanalizować i kontrolować. I jaką rolę w tej układance odegrać miały radiowa Trójka, Rozgłośnia Harcerska i osoby takie, jak Jerzy Owsiak czy Kuba Wojewódzki. jak subkulturowa młodzież w Jarocinie zdołała wyśmiać te plany i obronić się przed zakusami władzy? I jak w III RP Jarocin został z tego powodu zlikwidowany i zastąpiony Woodstockiem? Dlaczego Jerzego Owsiaka wygwizdanego przez punkowców w czasie festiwalu w Jarocinie i młodego Kubę Wojewódzkiego, który mówi o tym, iż z Jarocina trzeba przegnać subkultury i politykę? Jak dziś Owsiak łączy na Woodstocku zapraszanie polityków i celebrytów III RP z przyciąganiem zbuntowanej młodzieży. Czy Owsiak działa jako bezpiecznik systemu. Człowiek pilnujący, by w kraju, w którym istnieje zamknięta postkomunistyczna oligarchia, a młodzi ludzie bez układów mogą liczyć tylko na pracę w ochronie czy na kasie, młodzież nie buntowała się przeciwko prawdziwym przyczynom własnej trudnej sytuacji? Jest 1989 rok, tłumy €ž"zdegenerowanej"€ młodzieży biją się z ZOMO, okupują komitety PZPR, krzyczą "€žSowieci do domu"€. Ale wkrótce zaczyna się demokracja i w TVP pojawia się program Jerzego Owsiaka, w którym leci -€“ szok - zakazana dotąd muzyka. Potem dzięki Owsiakowi degeneraci okazują się -€“ szok jeszcze większy - wspaniałymi ludźmi, ratującymi życie dzieciom w czasie Orkiestry. Wdzięczni czynią go swym idolem. A on sączy im "€žbuntowniczą"€ ideologię anty-polityczności w antyklerykalnym sosie. Liderzy młodej antykomunistycznej opozycji zostają odcięci od buntowników z nowych, wychowanych na Owsiaku roczników. Najniebezpieczniejsza zawalidroga dla III RP zostaje usunięta. Opowieść o Jerzym Owsiaku zaczynam od tego obrazka, bo dotyczy mojego pokolenia. Ale Owsiak powtarza ten scenariusz w różnych wariantach od połowy lat 80. do dziś.
Marzenka 2014-01-10, 22:13:37
Zgłoś
Cieszę się że mamy Owsiaka
Współczuję innym krajom które nie maja Owsiaka. Tam służba zdrowia pewnie rozłożona jest na łopatki. My mamy wspaniały rząd, prezydenta, Owsiaka i tak trzymać. A Niemcy, Francuzi czy Anglicy mogą nam zazdrościć takiej służby zdrowia i Owsiaka.
Pokaż wcześniejsze komentarze

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu