I Lubliniecki Orszak Trzech Króli - relacja, nowe zdjęcia!

I Lubliniecki Orszak Trzech Króli - relacja, nowe zdjęcia!

8 stycznia 2014, godz. 6:54
K.B.
Udostępnij: Kopiuj link

06.01.13 r. o godzinie 13.00 w naszym mieście odbył się I Lubliniecki Orszak Trzech Króli, organizowany przez Burmistrza Miasta Lublińca, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców i Kurię Diecezji Gliwickiej.

Orszak rozpoczął się on od uroczystego powitania mędrców ze Wschodu przed Miejskim Domem Kultury. Następnie orszak ruszył ulicami Paderewskiego, Oświęcimską, św. Anny i dalej Aleją Solidarności. Pochód zakończył się na placu Kościoła Świętego Stanisława Kostki, gdzie monarchów przywitało kolędowanie w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół im. Świętej Edyty Stein. Wkrótce do wspólnego śpiewania dołączyli obecni widzowie. W przerwie występu artystycznego Burmistrz Miasta Lublińca pan Edward Maniura wręczył nagrody laureatom organizowanego w parafiach konkursu na koronę królewską oraz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia oraz przybyłym mieszkańcom. Podziękowania złożył także Dyrektor Zespołu Szkół im. Świętej Edyty Stein pan Dariusz Przyłas. W orszaku wzięło udział kilkaset osób. Z pewnością wpływ na tak wysoką frekwencję miała sprzyjająca aura. Wielu uczestników, nie tylko dzieci, było przebranych Największe zainteresowanie, szczególnie wśród najmłodszych wzbudzały piękne konie, na których jechali królowie, a które wzięły udział w uroczystości dzięki uprzejmości właścicielki, pani Magdy Kamińskiej. Obchody święta zakończyły się Mszą Świętą w Kościele Świętego Stanisława Kostki. Organizatorzy wyrazili zaskoczenie tak dużą frekwencją lubliniczan oraz zaprosili na przyszłoroczny Orszak Trzech Króli.

Galeria: I Lubliniecki Orszak Trzech Króli - fotorelacja druga

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu