Otwarcie wystawy Nature Aquarium Gallery

7 stycznia o godzinie 17.30 w Muzeum Edyty Stein odbyło się uroczyste otwarcie wystawy akwarystycznej Nature Aquarium Gallery, której autorem jest pan Piotr Marciniak.

Zgromadziło ono wielu mieszkańców Lublińca, także tych najmłodszych, dla których piękne wodne stworzenia stanowiły nie lada atrakcję. Można było zobaczyć m.in. wiele gatunków roślin, krewetki słodkowodne, ślimaki, gupiki. Wystawa prezentowała naturalny styl akwarystyki, który związany jest m.in. z filozofią zen. W galerii znajdowały się nie tylko cztery główne, duże akwaria, w tym jedno stworzone specjalnie na tą okazję, ale także kilka mniejszych oraz terraria i inne w całości naturalne kompozycje. Wszystkie prace robiły na oglądających bardzo duże wrażenie. Autor szczegółowo i z wielką pasją opisywał każdy obiekt, a także przytoczył ciekawą anegdotę: dlaczego prezesi wielkich japońskich korporacji umieszczają na biurkach pretendentów do zajęcia wysokich stanowisk w firmie - akwaria? Otóż dlatego, że ten, kto potrafi zadbać o akwarium i żyjące w nim stworzenia, ten powinien równie dobrze zadbać i prowadzić firmę. Pan Piotr dodał również, że zajmuje się akwarystyką raczej hobbystycznie, ale chętnie udziela porad dotyczących tej dziedziny, jest otwarty na współpracę w zakresie projektowania akwariów oraz ma nadzieję na rozszerzenie swojej działalności. Na pytanie o koszty posiadania takiej pasji odpowiedział, że mogą, ale wcale nie muszą być bardzo wysokie. Można zrobić coś pięknego za 100, ale i za 1000000 zł. Pan Marciniak poświęca na to bardzo dużo czasu- codziennie trzeba umyć zewnętrzne szybki, a od czasu do czasu wymienić wodę i zrobić gruntowne porządki, ale, jak mówi, to dla niego czysta przyjemność. Bardzo dobrze, ze w naszym mieście mówi się o ludziach posiadających tak oryginalne zainteresowania oraz prezentuje ich dorobek.Wystawa potrwa jeszcze kilka tygodni. Autor serdecznie wszystkich zaprasza, szczególnie tych, którzy dzisiaj nie mogli dotrzeć, ponieważ, według jego słów, te akwaria pięknieją z każdym dniem.

Galeria: Nature Aquarium Gallery

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
Fantazja 2014-01-08, 20:07:57

Byłam! Widziałam! Roślinki robią wrażenie... Polecam!

  Zgłoś komentarz

P57D3 2014-01-08, 16:50:09

ja
Piekna wystawa, na żywo prezentuje sie jeszcze lepiej

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x