PIT-11 otrzymasz do końca lutego

27.02.2014 13:12
Izba Skarbowa w Katowicach
Czytanie treści strony dostępne

Izba Skarbowa w Katowicach przypomina zbliżający się ważny termin dla podatników i płatników. Do końca lutego płatnik (pracodawca) ma obowiązek przekazania podatnikowi oraz naczelnikowi właściwego dla pracownika urzędu skarbowego informacji o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy – popularny PIT-11.

Brak informacji PIT-11 od pracodawcy znacznie utrudni pracownikowi sporządzenie prawidłowego rozliczenia podatku. Jednakże podatnik, który nie otrzymał informacji PIT-11 nie jest zwolniony z obowiązku złożenia zeznania rocznego. Taka osoba powinna sporządzić zeznanie w ustawowym terminie na podstawie innych posiadanych dokumentów (np. druki ZUS RMUA, odcinki wypłaty, wpłaty na konto), bądź złożyć wniosek o odroczenie terminu do złożenia zeznania.

O zaistniałych nieprawidłowościach warto również powiadomić urząd skarbowy. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym płatnik (pracodawca), który nie składa w terminie podatnikowi lub naczelnikowi urzędu skarbowego wymaganej informacji podatkowej (np. informacji PIT-11) może zostać ukarany karą grzywny za przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.

Dyżur telefoniczny - last minute dla płatników.

W najbliższy piątek tj. 28.02.2014 r. w godz. od 11.00 do 13.00 pod numerem tel. 32 207-62-16 pracownicy Izby Skarbowej w Katowicach będą odpowiadać na pytania związane z problemami płatników.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu