ZSOT trzeci na Śląsku w futsalu wśród szkół budowlanych!

 W hali "Polonia" w Częstochowie 10 i 11 marca rozegrano I Turniej Futsalu Szkół Budowlanych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Częstochowa, w którym udział wzięło dziesięć szkół prowadzących klasy o profilu budowlanym z całego województwa. Naszą lubliniecką reprezentację stanowiła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - technicznych. Trafiła ona do silnej "śląskiej grupy A" z gospodarzami ZS Żeromski, ZSB Tychy, ZSB Bielsko Biała i ZS Zawiercie, (grupa "B": ZST Częstochowa, ZS Kłobuck, ZS Myszków, ZSB Żory i ZS Zawiercie).

Reprezentacja ZSOT w Częstochowie: Kamil Milka - Przemysław Ledwoń, Jakub Szufla, Mateusz Szulc, Sebastian Pisula, Dawid Jerominek, Patryk Jańta, Marek Jelonek, Kamil Gruszczyński, Dawid Kraska oraz wspierali nas kontuzjowani Roland Skolik i Sebastian Hindera
Trener: Artur Gawin

Trenerem i opiekunem drużyny ZSOT jest nauczyciel wychowania fizycznego Artur Gawin. - W pierwszym spotkaniu przegrywamy po niezłym meczu z gospodarzami i jednym z faworytów turnieju ZS Żeromski 0:3 - relacjonuje on po powrocie z zawodów. -Jak się później okazało, jako jedyni stawiliśmy opór drużynie Żeromskiego, bo w kolejnych 3 meczach częstochowianie gromili rywali, strzelając aż 25 bramek i tracąc ledwie 2! Następnie grając wyjątkowo nerwowo i nieskutecznie przegrywamy z ZSB Tychy 2:3 (2 bramki M.Jelonek) mimo prowadzenia 2:0, straciliśmy decydującą bramkę po szkolnym błędzie na 7 sekund przed końcem...(czas gry wynosił 20 minut). W ostatnim poniedziałkowym spotkaniu "o wszystko" wychodzimy niezwykle zmotywowani i skoncentrowani do samego końca i wygrywamy pewnie z ZSB Bielsko-Biała 3:1 (bramki J.Szufla 2, S.Pisula). Z poczuciem, że nie wykorzystaliśmy kilku świetnych okazji zachowujemy nadzieję na wyjście z grupy (awansują po 2 najlepsze zespoły). We wtorkowy poranek gramy zdecydowanie lepiej niż dzień wcześniej i pokonujemy ZSB w Zawierciu 3:2 (bramki K.Gruszczyński, P.Jańta, P.Ledwoń), prowadząc już 3:0. Znów jednak nie wykorzystujemy kilku znakomitych sytuacji na podwyższenie rezultatu i tracimy 2 "głupie" gole w minutę! Po ostatnim grupowym spotkaniu okazuje się, że jesteśmy w półfinale, w którym spotkaliśmy się z drugim z faworytów turnieju (późniejszy triumfator turnieju) ZSB Żory. Po znakomitym emocjonującym i zaciętym spotkaniu, będąc o mały krok od finału, remisujemy 2:2 (bramki D.Jerominek, K.Gruszczyński) . O awansie do finału decyduje seria rzutów karnych, w której rywale są bezbłędni, a my mylimy się zaledwie raz i przegrywamy 1:3. W wyrównanym meczu o III miejsce w turnieju pokonujemy ZSB Myszków 1:0 po "złotej bramce" strzelonej na 3 sekundy przed końcową syreną, a jej strzelcem jest Przemysław Ledwoń!
To niewątpliwie kolejny spory sukces naszych piłkarzy, którzy już nieraz pokazali, że w ZSOT piłka nożna stoi na wysokim, wręcz wojewódzkim  poziomie.
Niebawem kolejne emocje w zawodach powiatowych piłki nożnej Śląskiej Ligi Orlików, w których od kilku lat nieprzerwanie ZSOT zdobywa w powiecie tytuł mistrzowski, a w poprzednim roku zajął III miejsce w półfinale wojewódzkim! Miejmy nadzieję, że tym razem zawodnicy znów staną na wysokości zadania i dadzą z siebie wszystko...!

tagi: Sport, Piłka nożna, ZSOT Lubliniec
2014-03-16 12:23:49 ZSOT - Partner Lubliniec Info

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x