Reklama Lubliniec Info

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla Gimnazjalistów rozstrzygnięty

W Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu odbył się VII Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla Gimnazjalistów. Zadaniem uczestników było rowiązanie testu składającego się z 40  pytań z czterech dziedzin:  biologii, fizyki, chemii i geografii.

Laureatką VII edycji konkursu została Agnieszka Huć uczennica Gimnazjum w Kochanowicach
Drugie miejsce zajęły uczennice: Małgorzata Kupiec z Gimnazjum nr 2 w Lublińcu oraz Kinga Balcerzak z Gimnazjum w Ciasnej.
Trzecie miejsce przypadło Weronice Mazurek z Gimnazjum nr 1 w Lublińcu, natomiast wyróżnienie otrzymał Przemysław Ziaja z Gimnazjum w Koszęcinie.

Honorowy Patronat nad konkursem sprawował  Burmistrza Miasta Lublińca Edward Maniura. Z inicjatywy Burmistrza Lublińca i jego zastępcy - Anny Jonczyk - Drzymały laureaci konkursu prócz otrzymania cennych nagród będą uczestniczyli w wycieczce do miasta partnerskiego. Fundatorami nagród po raz kolejny byli: Jurand Irlik Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubliniec, Roman Banduch Wójt Gminy Herby, Ireneusz Czech Wójt Gminy Kochanowice, Rufin Majchrzyk Wójt Gminy Boronów, Zdzisław Kulej  Wójt Gminy Ciasna. 

- Przygotowanie uczniów do rywalizacji w konkursach i olimpiadach to długotrwały proces - mówi dyrektor ZSOT Joanna Walczak. - Przedsięwzięcie, które zainicjowały nauczycielki naszej szkoły jest tym bardziej skomplikowane, że wymaga współdziałania kilku osób: fizyka, chemika, biologa i geografa. Tych przedmiotów uczy się młodzież dopiero w gimnazjum. Gratulacje należą się więc nauczycielom, którzy mając stosunkowo niewiele czasu, potrafią rozbudzić w uczniach przyrodnicze pasje i przygotować ich do udziału w konkursie.

Organizatorkami konkursu były: Małgorzata Klimczyk, Anna Siwiaszczyk i Beata Kąpielska.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x