Gimnazjum nr 2 gościło profesora Jerzego Buzka

W czwartek 26 marca 2014 roku Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu gościło niezwykłego człowieka- prof. Jerzego Buzka. Odwiedził on szkołę wraz z Burmistrzem Lublińca - Panem Edwardem Maniurą i Zastępcą Burmistrza Panią Anną Jonczyk-Drzymała.

W trakcie akademii, którą poprowadzili uczniowie: Wiktoria Smyła - laureatka konkursów przedmiotowych z WOS-u i historii oraz Wojtek Dyczkowski- zdobywca I miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Spiel mit Deutsch”, uczniowie pokazali dwie prezentacje- Moja szkoła w UE i drugą, która przybliżyła uczniom postać profesora Buzka. Nie zabrakło również Hymnu Unii Europejskiej - "Ody do Radości", którą uczennice odśpiewały w językach, których uczą się w szkole - po angielsku, niemiecku, francusku i oczywiście po polsku. Po prezentacjach głos zabrał Pan profesor, który opowiedział o swojej pracy w UE. Uczniowie Gimnazjum nie tylko wysłuchali wystąpienia gościa, ale również mogli zadawać mu pytania. Po każdej odpowiedzi rosła liczba uczniów chcących zadać kolejne pytanie. Niestety ten wspólnie spędzony czas szybko dobiegał końca. Na pożegnanie wszyscy odtańczyli „belgijkę”. Gimnazjaliści zaprosili profesora na ponowną wizytę w naszej szkole.

Jadwiga Podobińska

Galeria: Gimnazjum nr 2 gościło profesora Jerzego Buzka

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
Obserwator 2014-04-03, 10:17:30

Data
Moim zdaniem albo środa, albo 27 marca.

  Zgłoś komentarz

5,6,7 2014-04-02, 22:06:06

Gimnazjaliści wyższą sferą???

  Zgłoś komentarz

uuu misia misia bela misia kasia konfasela uuu 2014-04-02, 13:28:29

Raz, dwa, trzy, cztery...
... tak się bawią wyższe sfery.

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x