Najlepszy patron Gimnazjum nr 2 Święty Jan Paweł II.

30 kwietnia 2014, godz. 22:17
Gimnazjum nr 2 - Partner Lubliniec.Info
Udostępnij: Kopiuj link

W dniu 28.04.2014r. w Gimnazjum nr 2 odbyły się uroczystości związane z uczczeniem Kanonizacji Jana Pawła II. Uczniowie, nauczyciele oraz Dyrekcja szkoły wzięli udział w Mszy Św. koncelebrowanej w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu, na której uczczono relikwie Jana Pawła II.

Następnie wszyscy udali się do budynku Gimnazjum nr 2 na akademię, która została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem mgr Agaty Kwolek, mgr Grażyny Gerhards i mgr Adriany Wręczyckiej. Przedstawienie w wykonaniu zespołu „Trapez” przybliżyło sylwetką Jana Pawła II nie tylko jako głowę Kościoła, ale również jego dzieciństwo i lata młodzieńcze. Dzięki spektaklowi uczniowie przekonali się że, Święty Jan Paweł II był człowiekiem pełnym humoru i radości życia. Przedstawienie zostanie zaprezentowane ponownie 2 maja 2014 o godz. 16.00 na Bulwarze Grotowskiego. W uroczystej akademii wzięli udział przedstawiciele władz Miasta: Pan Burmistrz Edward Maniura, Pani Wiceburmistrz Anna Jonczyk - Drzymała, Przewodniczący Rady Miejskiej, Radni władze Kościoła, Rada Rodziców oraz zaproszeni goście z miasta partnerskiego Kravare. Nasi czescy goście przygotowali krótki występ wokalny, który zachwycił wszystkich uczestników spotkania. Po zakończeniu części oficjalnej, każdy mógł spróbować papieskiej kremówki. Goście z Kravare wraz z młodzieżą Gimnazjum nr 2 udali się na wspólny spacer po mieście. Obejrzeli m.in. Zamek Lubliniecki, Bulwar Grotowskiego oraz Kościółek Świętej Anny. Wizyta w naszym mieście była również okazją do spróbowania kuchni śląskiej.

Karina Płotkowska, Katarzyna Małek

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu