Koncert Santo Subito

Koncert Santo Subito

06.05.2014 9:05
Adam Helisz
Czytanie treści strony dostępne

4 maja w kościele św. Stanisława Kostki w Lublińcu odbył się uroczysty koncert dziękczynny za kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II "Santo Subito" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Organizatorem Koncertu był Starosta Lubliniecki Joachim Smyła. Przed rozpoczęciem koncertu Ojciec Proboszcz Waldemar Janecki serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych w świątyni, w szczególności przedstawicieli duchowieństwa z ks. biskupem Janem Wieczorkiem, przedstawicieli Powiatu Lublinieckiego oraz Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniurę i zaprosił do wysłuchania koncertu.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk rozpoczął koncert od wykonania najstarszej pieśni religijnej - "Bogurodzica". Następnie zabrzmiała pieśń o Bogu, który jest Miłością oraz pieśni maryjne -"Ave Maria", "Matko Piekarska", "Czarna Madonna". Nie zabrakło ulubionej pieśni Jana Pawła II -"Barka".
Później artyści zaprezentowali fragmenty Requiem Mozarta, Mszy żałobnej Francois Josepha Gosseca oraz Mszy Koronacyjnej Mozarta. Na koniec zabrzmiało radosne "Sanctus" i "Alleluja" z oratorium Mesjasz Haendla.
Publiczność zgotowała zespołowi owację na stojąco. Na bis Zespół wykonał ponownie znaną i lubianą pieśń "Barka".

Galeria: Koncert Santo Subito

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu