Najlepsi młodzi informatycy w powiecie

Najlepsi młodzi informatycy w powiecie

9 maja 2014, godz. 11:45
ZSOT - Partner Lubliniec Info
Udostępnij: Kopiuj link

 Już po raz piąty odbył się Zespole Szkół Ogólnokształcąco- Technicznych Powiatowy Konkurs Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów. Do konkursowych zmagań przystąpiło 15 uczniów Gimnazjum nr 1 oraz nr 2 w Lublińcu, gimnazjaliści z Lubecka, Strzebinia oraz Pawonkowa. 

Lauretami konkursu zostali:
•    1 miejsce:  Mateusz Flakus ze Strzebinia,
•    2 miejsce: Marek Leś, również ze Strzebinia,
•    3 miejsce: Mateusz Płonkaz Gimnazjum nr 1 w Lublińcu.

Organizatorami konkursu, a także autorami zadań byli nauczyciele przedmiotów zawodowych informatycznych w ZSOT w Lublińcu, Marta Pulcer oraz Michał Bogacki.

Konkurs składał się z dwóch części. Część  testowa, która po raz pierwszy przeprowadzona została z wykorzystaniem serwera wirtualnego, składała się z 40 pytań i sprawdzała wiedzę z wielu dziedzin informatyki. Wyniki testu pozwoliły na wyłonienie  10 uczestników, którzy po krótkiej przerwie zmierzyli się z zadaniami praktycznymi. Zdaniem autorów zadań wiedza uczestników znacznie wykraczała poza podstawę programową realizowaną w gimnazjach.

Honorowy Patronat nad konkursem sprawował  Burmistrza Miasta Lublińca Edward Maniura. Z inicjatywy Burmistrza Lublińca i jego zastępcy - Anny Jonczyk - Drzymały laureaci konkursu prócz otrzymania cennych nagród będą w czerwcu uczestniczyli w wycieczce do miasta partnerskiego, Kravare w Czechach.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu