Ziemia Lubliniecka Świętemu Janowi Pawłowi II

Ziemia Lubliniecka Świętemu Janowi Pawłowi II

9 maja 2014, godz. 13:25
Mateusz
Udostępnij: Kopiuj link

Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyła się promocja książki Santo Subito Ziemia Lubliniecka Świętemu Janowi Pawłowi II. Książka powstała dzięki 58 współautorów i lublinieckiego Wydawnictwa św. Macieja Apostoła. Publikacja zawiera 208 stron, w tym 84 strony z kolorem. Cały nakład to 400 egzemplarzy z czego tylko 300 jest w sprzedaży. Pierwsze książki już znajdują się w Bibliotece Narodowej, Jagiellońskiej, śląskiej czy w Instytucie im. Jana Pawła II. Patronat medialny pod publikacją objął Portal Lubliniec.Info.

Kilka minut po godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu rozpoczęła się promocja książki Santo Subito Ziemia Lubliniecka Świętemu Janowi Pawłowi II. Z tej okazji w sali widowiskowej został przedstawiony program artystyczny. Na scenie wystąpiły Senioriny śpiewając m. in. ulubiony utwór papieża - Barkę. Publiczność mogła wysłuchać wierszy Marii Dziuk oraz Michała Janusza.

Książkę można nabyć w cenie 25 zł. Kontakt z Kontakt z Wydawnictwem św. Macieja Apostoła: wydawnictwomacieja@gmail.com lub tel. 882-197-725.

Galeria: Ziemia Lubliniecka Świętemu Janowi Pawłowi II

Zobacz całą galerię

Komentarze

D
daniel 17 maja 2014, godz. 14:31
Zgłoś
Dlaczego w Lublińcu nie ma jeszcze POMNIKA JPII???

Mniejsze miasta od Lublińca mają pomniki JPII, a Lubliniec nadal nie ma!!! Książka książką, ale POMNIK się należy JPII!

S
sRogi 14 maja 2014, godz. 9:00
Zgłoś
moim zdaniem

Starając się docenić czyjś trud włożony w powstanie książki, uważam że jest ona "słabiutka" i niedopracowana. Za to zrobiono na prawdę sporo szumu wokół niej... 2,5h prezentacja książki!

P
Plackendorf. 13 maja 2014, godz. 13:06
Zgłoś
Psestuńcie jus...

z tym łojcym świyntym. Wiela mozna...

#
# 12 maja 2014, godz. 21:40
Zgłoś

sądzę, że głos z Kochanowic to...Sylwia z Lublińca.

G
Głos z Kochanowic 12 maja 2014, godz. 18:18
Zgłoś
Super, super!

Atrakcji artystycznych było znacznie więcej niż w powyższym artykule. Wystąpiły przecież zespoły z Kochanowic: chór "Canzona" i "Kochanowicka Biesiada". Brawo za profesjonalne prowadzenie imprezy przez Zbigniewa Seniów wespół z autorem opracowania książki red. Edwardem Przebieraczem! Obecny na imprezie był nie tylko burmistrz miasta Lubliniec Edward Maniura, ale także wójt gminy Kochanowice Ireneusz Czech.

S
Sylwia z Lublińca 9 maja 2014, godz. 16:39
Zgłoś
GRATULACJE!

Byłam na wczorajszej uroczystej promocji książki. To niebywałe, by Lubliniec mógł poszczycić się taką cudowną publikacją! W innych miastach Papież był - książki takiej nie mają, u nas nie był - mamy! To bezcenny zbiór dokumentów, świadectw ludzi naszej ziemi wydanej we wspaniałej szacie graficznej! I to kapitalne świadectwo spotkań z Ojcem Świętym dane przez burmistrza Maniurę! I rozbrajający szczerością autor Wstępu do książki dr Baron... Plus kapitalny występ "Kochanowickiej Biesiady" , chóru "Canzona" i naszych "Seniorin". Nareszcie Lubliniec ma porządną książkę!To był wspaniały wieczór! Dziękuję!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu