Rozpoznała fałszywego siostrzeńca

Lublinieccy policjanci odnotowali wczoraj próbę wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”. Oszust zadzwonił do jednej z mieszkanek Lublińca podając się za krewnego i prosił o pieniądze. Na szczęście kobieta nie dała się oszukać i o telefonie powiadomiła policję. Funkcjonariusze ustalają teraz tożsamość oszusta i apelują o ostrożność do wszystkich mieszkańców.

Wczoraj po południu, do 72-letniej mieszkanki Lublińca zadzwonił mężczyzna, który podając się za siostrzeńca poprosił ją o pieniądze. Oszust oświadczył, że potrzebne mu są jako zadośćuczynienie dla uczestnika wypadku, który rzekomo spowodował. Na szczęście ostrożność i rozwaga starszej pani sprawiła, że nie dała się oszukać. Kobieta przerwała rozmowę i o telefonie natychmiast powiadomiła policjantów. Śledczy ustalają teraz tożsamość oszusta i apelują o ostrożność do wszystkich mieszkańców a w szczególności do osób starszych i mieszkających samotnie.

tagi: Policja, Lubliniec, powiat lubliniecki
2014-05-16 10:16:18 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x