DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

12 czerwca 2014, godz. 12:06
Gimnazjum nr 2 - Partner Lubliniec.Info
Udostępnij: Kopiuj link

"Nie lękajcie się być świętymi” -tymi słowami Jana Pawła II ks. Adam Spałek z wydziału katechetycznego gliwickiej kurii zakończył diecezjalny konkurs wiedzy o życiu polskiego papieża. Finałowy etap zmagań z dużym rozmachem przeprowadzony został w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kamieńcu 4 czerwca 2014 r.

Do konkursu zgłosiło się 20 uczniów z naszej szkoły. Pierwszy etap - szkolny - wyłonił 4 finalistów, którzy w czerwcowy dzień przybyli do szkoły w Kamieńcu, by w trakcie kilkugodzinnych zmagań pochwalić się wiedzą nt. życia Jana Pawła II. Początkowo uczniowie rywalizowali w teście pisemnym, po którym na placu boju pozostało 10 najlepszych. Do tego grona awansowały 3 uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Malcher, Wiktoria Hebda, Katarzyna Kansy. Dziesiątka najlepszych rywalizowała w znanej z telewizyjnego programu formule "Jeden z Dziesięciu". W niezwykle długich eliminacjach ciężko było znaleźć pytanie, które zaskoczyłoby uczestników. Dopiero po znacznym czasie udało się wykreować trójkę ścisłych finalistów, a wśród nich znalazła się uczennica Gimnazjum nr 2 Aleksandra Malcher z kl. 1 , która zdobyła II miejsce.

Agata Kwolek

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu