Autorsko i w stronę tradycji

Autorsko i w stronę tradycji

11 lipca 2014, godz. 12:02
Arkadiusz Rurarz, Monika Kuboś
Udostępnij: Kopiuj link

Tak można w telegraficznym skrócie opisać najnowszą płytę lublinieckiej formacji Poszedłem na Dziób noszącą tytuł „Znowu Sztorm”. Premiera krążka wydanego przez Soliton zapowiadana jest na pierwsze dni lipca tego roku.

Zespół istnieje od 1995 roku, i ma w swojej historii czteroletnie zawieszenie działalności, a choć nie daje bardzo dużej ilości koncertów to jednak aktywności artystycznej nie można mu odmówić.
Od debiutu wydawniczego minęło już 16 lat ( kaseta „Samotny okręt” 1998 wyd. Hals), a tuż przed zawieszeniem działalności w 2005 pojawiło się nowatorskie wydawnictwo online o enigmatycznej nazwie „Pierwsza Freeware-owa Płyta Internetowa”, jednak z zakładanych kilkunastu utworów światło dzienne ujrzało tylko 5 z nich.
Najnowsza płyta „Znowu sztorm” to dość ciekawa mieszanka. Zespół sięga do tradycji w głąb lądu serwując słuchaczom takie utwory jak „Star Of The County Down”, czy „Scarborough Fair”, zabiera słuchaczy w morskie klimaty za sprawą „Spanish Lady”, czy „Molly Malone” wszystko dopinając dwiema zaśpiewanymi szantami „General Taylor” i „Leave her Johnny”. Zespół nadał także nowe życie utworom „Tell me ma” i „Whisky in the jar”, znanym dość dobrze żeglarskiej publiczności, opatrując je swoimi tekstami. Nie zabrakło - co chyba najistotniejsze na płycie i jest jej najmocniejszą stroną - całkowicie autorskich kompozycji za których stronę muzyczną odpowiada lider zespołu – Marcin Magdziar. Cała płyta zawiera 16 utworów o łącznym czasie 48min.19 sek., a za realizację nagrań, miks i mastering odpowiada Andrzej Gansiniec.
Skład zespołu:
Alina Gansiniec, Magda Owczarek, Marcin Magdziar, Marek Dłubała, Andrzej Gansiniec

nadesłane: Andrzej Gansiniec

Komentarze

M
Mieszkanka Lublińca 15 lipca 2014, godz. 20:29
Zgłoś
Super Zespół!!!!!!!!!!!!

Jesteście wspaniali.Szkoda,że w Lublińcu macie tak mało koncertów.

M
Mieszkanka Lublińca 15 lipca 2014, godz. 20:28
Zgłoś
Super Zespół!!!!!!!!!!!!

Jesteście wspaniali.Szkoda,że w Lublińcu macie tak mało koncertów.

O
ola 13 lipca 2014, godz. 11:26
Zgłoś
:-)

Fajna wiadomość:-), gdzie można w L-cu nabyć płytkę?

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu