IV Lubliniecka Noc Kultury z koncertem Dawida Podsiadło

IV Lubliniecka Noc Kultury z koncertem Dawida Podsiadło

11 sierpnia 2014, godz. 11:55
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Zapraszamy na „IV Lubliniecką Noc Kultury”, która odbędzie się 6 września 2014 roku. Poniżej program IV Lublinieckiej Nocy Kultury. Ale to nie wszystkie atrakcje, które będą czekały na Państwa tego dnia. Już wkrótce więcej informacji. Portal Lubliniec.Info objął patronat medialny nad imprezą.

Program IV Lublinieckiej Nocy Kultury
Sala widowiskowa MDK
16:00 – Teatr Bi Bi Bu z Woźnik ze spektaklem „Cafe Bella Marii”

„Galeria pod Glinianym Aniołem”
17:30 – Wernisaż wystawy fotografii „ Lubliniec – moje miejsce na Ziemi” - Jarosław Kubiciel, Kinga Piórkowska

Bulwar Franciszka Grotowskiego
18:30 – Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z towarzyszeniem Adama Rymarza
19:30 – Vladimirska
20:30 – Dawid Podsiadło

Patronat medialny:

Nowiny Lublinieckie
Portal Lubliniec.Info

Sponsorzy:

ING Bank Śląski S.A.

Teatr Bi Bi Bu z Woźnik ze spektaklem „Cafe Bella Marii”
Na scenie przeplatają się historie kobiet młodych, ambitnych, marzycielek i histeryczek, a także kobiet starszych, które założyły rodziny i z gorzką ironią potrafią opowiadać o swoich partnerach.

Kinga Piórkowska i Jarek Kubiciel to para wykształconych fototechników. Fotografią zajmują się hobbystycznie angażując w różnego rodzaju projekty kulturalne, jak również zawodowo prowadząc od roku własne studio fotografii w Lublińcu. Nieustannie rozwijają własne spektrum możliwości jakie daje fotografia.

Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z towarzyszeniem Adama Rymarza wystąpi w repertuarze Andrzeja Zauchy.
Adam Rymarz to wokalista obdarzony niezwykle ciepłą barwą głosu oraz słuchem absolutnym, z powodzeniem poruszający się zarówno w repertuarze estradowym, piosence polskiej, jak i muzyce improwizowanej. Posiada ogromną łatwość tworzenia wokalnych harmonii. Przez wiele lat swoim głosem wspierał największe gwiazdy polskiej estrady podczas koncertów. Obecnie koncentruje się na działalności solowej i pedagogicznej. W swoim repertuarze posiada utwory największych wokalistów muzyki rozrywkowej, pieśni sakralne oraz arcydzieła muzyki Gospel. Wykonuje również ballady jazzowe oraz swingowe standardy, często z towarzyszeniem orkiestry lub big-bandu.

Vladimirska to zespół pochodzący z Krakowa. Początkowo był solowym projektem wokalistki oraz akordeonistki z Kanady Scotii Gilroy, lecz w ciągu kilku lat rozrósł się do sześcioosobowego składu. Instrumentarium zespołu składa się z akordeonu, gitary, banjo, trąbki, saksofonu oraz perkusji. Muzyka skupiona wokół delikatnego głosu liderki oraz rozrywkowo brzmiącego instrumentarium rozwinęła się z czasem w niezwykły indie folk-pop o egzotycznym, karnawałowym duchu.
Skład zespołu: Scotia Gilroy - akordeon, wokal, Leszek HeFi Wiśniowski - saksofon, flet, Zbyszek Szwajdych – trąbka, Adrian Górka - gitara akustyczna, mandolina, pochodzący z Lublińca Jakub Duda - gitara elektryczna, banjo, Tomek Marzec – perkusja.

Dawid Podsiadło pochodzący z Dąbrowy Górniczej wokalista alternatywny. Karierę muzyczną rozpoczął dzięki programowi "X-FACTOR", którego był laureatem. Jego pierwsza płyta „Comfort and Happiness” pokryła się już trzykrotnie platyną. Wokalista w tym roku zdobył cztery statuetki „Fryderyków”, we wszystkich kategoriach muzyki popularnej - za album „Comfort And Happiness”, za przebój roku „Trójkąty i kwadraty”, Debiut Roku i Artystę Roku.

Komentarze

K
Klub Kleks 13 sierpnia 2014, godz. 3:26
Zgłoś
Wielki Blues na Lublinieckim Rynku

GRUFF! znowu w Lublińcu na scenie przed Klubem Kleks. Zapraszamy miłośników dobrego starego Bluesa na koncert trzech świetnych muzyków, już w najblizszy piątek 15.08.2014 od godz. 19tej do ogródka piwnego przy Klubie Kleks! Na scenie przed Klubem wystąpią: Bartek Przytuła, Tomek Kruk i Maciek Kudła, czyli GRUFF! Więcej informacji na fanpejdżu Klubu Kleks na FB.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu