Wyprawa w Nieznane: Dzień 8 - Kurs wolności!

Rowerzyści dotarli na Węgry. Dziś kierują się do stolicy - Budapesztu. Niestety dwóch chłopaków z powodów rodzinnych musiało wrócić do domów. "Hardkołowców" pozostało 19!

Z nowymi siłami dotarli 25 kilometrów dalej niż wskazywała strzałka na geomapie. Było upalnie, głównie płasko. Po tygodniowej zaprawie górskiej jechali więc jak z doładowaniem, choć może nie w wersji turbo.
Dzień rozpoczął się od smutnej niespodzianki. Odłączył się od grupy pierwszy uczestnik. Filip Hepner musiał zrezygnować z dalszej jazdy z powodów domowych. Nikt wtedy nie przypuszczał, że w trakcie drugiego dystansu podobnie uczyni Daniel Wielgórski. Tym bardziej, że tak Filip, jak i Daniel to mocne punkty załogi, zatwardziali w bojach Hardkołowcy.
W drodze pozostała dziewiętnastka. Po odejściu dwójki kolegów wszyscy na nowo zdecydowali się na tę wyprawę. „Raz wybrawszy, codziennie wybierać muszę” – ojciec Tomasz powtórzył za św. Augustynem. Około południa przekroczyli granicę z Węgrami. Kierowali się w stronę Budapesztu, wiedząc, że to nie od nich zależy, czy dotrą tam następnego dnia.

Po 215 kilometrach dotarli na nocleg. Przejęła ich rodzinka z Magyarország.

Przeczytaj więcej tutaj

tagi: niniwa, wyprawa w nieznane
2014-08-12 09:16:19 U. M.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x