IKE Lubliniec - Improwizacja, Kreacja, Edukacja

IKE Lubliniec - Improwizacja, Kreacja, Edukacja

29.08.2014 12:32
A.M.
Czytanie treści strony dostępne

5 i 6 Września 2014 roku w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublińcu odbędzie się pierwsza edycja festiwalu IKE Lubliniec. IKE Lubliniec Improwizacja –Kreacja-Edukacja. Unikatowe zestawianie trzech pojęć - improwizacja – kreacja – edukacja, w których zawarta jest istota twórczości. Każde z nich może funkcjonować oddzielnie a jednocześnie, aby osiągnąć artystyczną „pełnię” wszystkie powinny funkcjonować razem. Jako hasło – tytuł – myśl przewodnia festiwalu, daje to nieograniczone możliwości koncepcyjne jak również organizacyjne.

Założenia festiwalu to edukacja młodych ludzi i dzieci ale również edukacja społeczeństwa. Istotą jest kształtowanie muzycznego i artystycznego gustu publiczności poprzez umiejętne wychodzenie naprzeciw jej oczekiwaniom, a jednocześnie przedstawianie projektów nietuzinkowych, pochodzących z różnych gatunków muzycznych, na najwyższym poziomie artystycznym. W trakcie trwania festiwalu będzie miejsce na szeroko pojęte działania artystyczne tj. koncerty plenery malarskie, happeningi, wystawy, spotkania z artystami biorącymi udział w festiwalu.

- Pierwsza edycja festiwalu zamknie się w dwóch koncertach. Pierwszy już 5 września w auli PSM Ist. w Lublińcu, o godzinie 19:00.
Wystąpi znakomity pianista jazzowy Bogdan Hołownia w niezwykle nastrojowym koncercie złożonym z piosenek Jerzego Wasowskiego z Kabaretu Starszych Panów.
Artysta tak mówi o muzyce Wasowskiego:
„Muzyka Jerzego Wasowskiego jest opowieścią przychodzącą do nas ze świata gdzie króluje piękno, dobro, subtelność i miłość. Dla duchowej strony mojego życia jest ona wspaniałym lekarstwem.”

- Drugi koncert w sobotę 6 września, również w auli PSM I st w Lublińcu, godzina 19:00
Tym razem będzie to koncert gdzie połączą się tradycje muzyczne Polski, Ukrainy i... uwaga - Afryki. To niezwykłe zestawienie odległych muzycznych tradycji, pochodzenia i artystycznych doświadczeń muzyków: saksofonistki Aliny Mleczko, Roksany Vikaluk-wokalistki z Ukrainy i Buby Kuyateh grającego na korze afrykańskiej z Gambii.
Serdecznie zapraszamy

autor projektu-pomysłodawca
Alina Mleczko

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu