Jerzy Wasowski Songbook

Jerzy Wasowski Songbook

08.09.2014 7:56
K.B.
Czytanie treści strony dostępne

5 września 2014 roku, w ramach Lublinieckiej Nocy Kultury, w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się koncert Bogdana Hołowni pod tytułem „Jerzy Wasowski Songbook”.

 

 

Bogdan Hołownia znany jest jako polski pianista jazzowy. Od lat pozostaje zafascynowany twórczością Jerzego Wasowskiego, współtwórcy (wraz z Jeremim Przyborą) Kabaretu Starszych Panów. Jego zachwyt nad muzyką swojego mistrza udzielił się publiczności, z którą potrafił nawiązać bezpośredni kontakt, rozbawiając widzów zabawnymi anegdotami z życia swojego oraz założycieli legendarnego kabaretu. Ta wspaniała, kameralna atmosfera w połączeniu z pięknymi dźwiękami wydobywającymi się z fortepianu sprawiła, że oklaski po koncercie długo nie milkły, a sam artysta musiał wyjść na scenę ponownie, aby odegrać utwór na bis. Na scenie gościnnie pojawiła się również saksofonistka Alina Mleczko, która wraz z panem Bogdanem wykonała utwór „Zmierzch”. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Burmistrz Miasta Lublińca, pan Edward Maniura oraz Przewodniczący Lublinieckiej Rady Kultury, pan Stanisław Kowalczyk.

Zgodnie ze słowami pani Aliny Mleczko oraz pana burmistrza, piątkowy koncert był wstępem do mającego odbyć się w naszym mieście w przyszłym roku Festiwalu IKE (Improwizacja, Kreacja, Edukacja). W ramach festiwalu zorganizowane zostaną nie tylko różnorodne koncerty, ale także wystawy, plenery oraz warsztaty, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Galeria: Jerzy Wasowski Songbook

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu