Będą zmiany personalne w Radzie Miejskiej w Lublińcu

Będą zmiany personalne w Radzie Miejskiej w Lublińcu

10.09.2014 12:02
Czytanie treści strony dostępne

Za dwa miesiące czekają nas nowe wybory samorządowe, w których wybierzemy m.in. skład Rady Miejskiej w Lublińcu. Oznacza to, że zbliża się końca obecna kadencja rady, która trwa już prawie cztery lata. Na ostatniej sesji, radni dyskutowali nad mandatem Radnej Joanny Bąk.

Już cztery lata temu, po wyborach pojawiały się komentarze dotyczące miejsca zamieszkania Radnej Joanny Bąk. Aby zostać radnym w danej gminie, należy być w niej zameldowanym. Radna Joanna Bąk posiada meldunek w Lublińcu, jednakże posiada dom, w którym mieszka znajdujący się w gminie Pawonków i ta sytuacja wielu mieszkańcom się nie podoba. Kadencja obecnej rady zbliża się końca i dopiero teraz, po kilku latach radni dyskutowali o ewentualnym wygaśnięciu mandatu. Zgodnie z uchwałą w sprawie mandatu radnej Rady Miejskiej w Lublińcu: "Nie stwierdza się wygaśnięcia mandatu radnej Rady Miejskiej w Lublińcu - Pani Joanny Bąk, z uwagi na brak podstaw uzasadniających wygaśnięcie mandatu".

Niestety skład rady ulegnie zmianom. Niedawno odeszła śp. Radna Renata Pilawa, która pełniła swoją funkcję kilka kadencji. W wyborach z 2010 roku mandat otrzymała z listy KWW Burmistrza Edwarda Maniury. Związku z tą sytuacją i zgodnie z kodeksem wyborczym prawo do pełnienia stanowiska radnego osiągnął Przemysław Jaskmanicki. Na najbliższej sesji Rada powinna podjać uchwałę o wygaśnięciu mandatu Renaty Pilawy. Dopiero na kolejnym zebraniu może zostać uchwalona decyzja czynnym uczestnictwie w sesji Przemysława Jaskmanickiego. Biorąc pod uwagę regularność odbywania się obrad Rady Miejskiej w Lublińcu, tj. raz w miesiącu, to październikowa sesja może być pierwszą i ostatnią tej kadencji dla nowego radnego.

Komentarze

Aleksander Duda 2014-10-01, 15:38:09
Zgłoś
Jest więcej mandatów do wygaśnięcia.
Kiedy wskutek nie aktualizowanego od 2011 r. oświadczenia majątkowego wygaśnie mandat radnego powiatu lublinieckiego kon doktora Mirosława Dudy. W ubiegłym roku w drodze dziedziczenia testamentowego nabył m.in. dwie nieruchomości i konta bankowe po ojcu i spadek po matce. Czas najwyższy go rozliczyć. Ile będzie oszukiwał. Skoro oszukuje w sprawach spadkowych tym bardziej oszuka obcych. Zobaczymy co powie Wojewoda Śląski.
olek 2014-09-14, 22:55:07
Zgłoś
Urząd miejski i rada miejska, to dwie różne bajki!!!
Wietrzenie urzędu nie ma wpływu na jakość radnych rady miejskiej. Raczej spowoduje przeciągi.
dodo 2014-09-13, 19:02:26
Zgłoś
Wybory do rady miasta
Uważam, że powinni dobrze przewietrzyć Urząd Miasta i odizolować wszystkich obecnych radnych. Żaden z obecnych radnych nie powinien startować do wyborów, bo oni więcej szkodzą niż coś dobrego robią dla miasta. Sami pieniacze.
gość 2014-09-13, 11:42:35
Zgłoś
stylista potrzebny ale życzliwa dusza
hahahahah... to prawda, ta pani wystawia się na pośmiewisko swoimi strojami. Nogi jak kolumny a mini po sam tyłek, obcisłe ciuchy z których wylewa się fet, żenada. Wszyscy sie za nią oglądają, a może myśli że z podziwu heheheh
Ten Podemno 2014-09-12, 21:56:39
Zgłoś
Co chcesz przez to powiedzieć????
teraz zrobią wszytko aby utrzymać tyłki 2014-09-12, 14:05:21
Zgłoś
Z radnymi którzy chcą być w następnej kadencji
czyli całą tą załogą
smik 2014-09-12, 13:51:42
Zgłoś
ciemno to widzę
Z kim załatwić, by uliczne swiatła w naszym mieście nie gasły o 5.30, kiedy jest największy ruch ludzi mających jeszcze pracę?
t 2014-09-11, 11:45:55
Zgłoś
jakie regulaminy i jakie przepisy
taka rada
quasi moda 2014-09-11, 08:38:10
Zgłoś
Pani Bąk a stylista od wizerunku
Czy tej pani nie mógłby ktoś podpowiedzieć żeby jakiś stylista się nią zajął? Wyszło by na dobre także przyszłym wyborcom.
doradca prawny 2014-09-10, 22:00:52
Zgłoś
A co z obowiązkiem meldunkowym w miejscu zamieszkiwania? Nie obowiązuje już?
Zgodnie z obowiązującą aktualnie ustawą o ewidencji ludności osoba mająca polskie obywatelstwo przebywająca na terytorium Polski jest zobowiązana dokonać meldunku na pobyt stały w miejscu tego pobytu. Pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania. Czy można być zameldowanym w dwóch miejscach jednocześnie? Bo, rozumiem, że radna przykładnie wypełnia swój obywatelski obowiązek przestrzegania prawa itd...
Pokaż wcześniejsze komentarze

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu