Od przedszkola do technikum

18 września 2014, godz. 23:02
ZSOT - Partner Lubliniec Info
Udostępnij: Kopiuj link

Grupa 12 nauczycielek z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych, Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1 i Przedszkola Miejskiego nr 7 w Lublińcu wzięła udział w tygodniowym stażu w placówkach edukacyjnych w Finlandii. - Inspiracją do zawiązania partnerstwa były znakomite wyniki fińskich uczniów w ogólnoświatowych badaniach PISA. Postanowiliśmy zapytać Finów o tajemnicę ich sukcesu, a potem wdrożyć w naszych placówkach te rozwiązania, które są najbardziej efektywne - wyjaśniają uczestniczki projektu.

Dwie panie pedagog, germanistki, polonistki, historyczka, logopeda, matematyczka i nauczycielki: geografii i edukacji dla bezpieczeństwa i dyrektorka przedszkola spędziły 5 dni we wszystkich typach fińskich szkół i przedszkoli.

Uczestnictwo w stażu wiązało się z przygotowaniem licznych zadań narzuconych przez organizatorów i spełnieniem wymagań Narodowej Agencji. Całoroczny wysiłek bardzo się opłacał. Korzyści z międzynarodowej wymiany doświadczeń odniosą także inni nauczyciele z zaangażowanych w projekt placówek, a pośrednio, co najważniejsze, skorzystają także uczniowie. Przetarte szlaki w międzynarodowym doskonaleniu zawodowym to bezcenna wiedza. - Finowie, którzy skończyli wakacje w połowie sierpnia - tydzień przed przyjazdem grupy z Lublińca, bardzo poważnie potraktowali naszą wizytę i zadbali o wysoki poziom wszystkich prowadzonych prezentacji, spotkań i lekcji pokazowych.

Wyjazd zorganizowany przez Stowarzyszenie Otwartych Drzwi działające przy ZSOT został zrealizowany w ramach projektu systemowego "Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych" realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Galeria: Od przedszkola do technikum

Zobacz całą galerię

Komentarze

J
jojo 21 września 2014, godz. 14:12
Zgłoś
Koniec wakacji

No i zaczęło się

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu