Kierował z promilami i zakazem

Kierował z promilami i zakazem

02.10.2014 12:05
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Zupełnym brakiem zdrowego rozsądku i odpowiedzialności wykazał się zatrzymany przez drogówkę 56-letni mieszkaniec Lublińca. Mężczyzna kierował pojazdem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się siadając za kierownicą samochodu.

Jazda pod wpływem alkoholu jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń w ruchu drogowym. W minionym kwartale, na terenie powiatu lublinieckiego policjanci zatrzymali 55 osób, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu i 5 nietrzeźwych rowerzystów. Nietrzeźwi byli sprawcami 3 kolizji. Pomimo publikowanych statystyk, materiałów multimedialnych ze zdarzeń i licznych kampanii społecznych, apele o zachowanie trzeźwości za kierownicą wciąż zdają się nie trafiać do sporej grupy kierujących. Godnym reprezentantem tej grupy jest 56-letni mieszkaniec Lublińca zatrzymany wczoraj po południu przez policjantów z drogówki. Kierujący mercedesem sprinterem został poddany kontroli drogowej kilka minut po 17.00 na ulicy Zwycięstwa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że pijany kierowca posiada już wydany przez lubliniecki sąd zakaz kierowania pojazdami. Siadając za kierownicą popełnił kolejne przestępstwo. Niebawem o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi mu teraz 3 lata więzienia.

Komentarze

flinston 2014-10-08, 11:49:56
Zgłoś
jak ma chajs to się wywinie
bo np. kolarzy bez kasy dawajo do odsiadki
ale 2014-10-07, 10:50:35
Zgłoś
Ale nie miał narkotyków.
Ale nie miał narkotyków.
jk 2014-10-02, 18:15:42
Zgłoś
kierował z zakazem
i promilami,takiego to tylko w dole z wapnem zakwaterowac,

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu