Nieoficjalnie wyniki: Maniura Burmistrzem. Radny wygrał jednym głosem

Nieoficjalnie wyniki: Maniura Burmistrzem. Radny wygrał jednym głosem

17 listopada 2014, godz. 7:36
Lubliniec.Info
Udostępnij: Kopiuj link

Na godz. 7:00 nie ma jeszcze oficjalnych wyników z wyborów samorządowych. Jest to spowodowane m. in. tym, że nie wszystkie obwody zakończyły swoją pracę. W całym kraju występuje problem z system zliczania głosów, a dokładnie co chwile serwery są przeciążone. Miejska Komisja Wyborcza jeszcze pracuje.

Aktualizacja godz. 9:10.

Jedna obwodowa komisja wyborcza jeszcze pracuje. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że Edward Maniura zdobył około 76% głosów. W tym przypadku przewaga jest duża, czego nie można powiedzieć w wyborach do Rady Miasta. Miejska Komisja Wyborcza przelicza ponownie głosy. W niektórych okręgach kandydaci wygrali, bądź przegrali różnicą tylko kilku głosów, które można policzyć na palcach.

Aktualizacja godz. 10:10

Wyniki nieoficjalne. 13 radnych będzie z KWW Burmistrza Edwarda Maniury. Zbigniew Rosiński został radnym uzyskując 223 głosy (Grażyna Dłubała 97 głosów), Gabriel Podbioł 210 głosów (Grażyna Jastrzębska 118). O mandacie na radnego decydował każdy głos - dosłownie. Marcin Małek wygrał jednym głosem nad Dorotą Niwergol. W radzie zobaczymy również m.in. Marię Dmitriew, która wygrała 4 głosami, czy Danutę Jelonek (przewaga 6 głosów). Radną pozostanie Agnieszka Hanszla.

Komentarze

A
a.b 24 listopada 2014, godz. 8:31
Zgłoś
do Byłego

Da chłop radę. Trzeba trzymać kciuki. W końcu zdawał sobie sprawę z tego co się z tą robotą wiąże, jak myślę. Ale może trochę roboty zrobił też nasz Burmistrz wciągając go w to.

B
były 23 listopada 2014, godz. 23:00
Zgłoś
No, nie wiem, army boys, czy radny Rosiński podoła?

Na tym portalu znajduje się wywiad ze Z. Rosińskim, który skarży się, że META zajmuje mu już tyle prywatnego czasu, cytuję: "ZR.: To jest chyba jedyny powód, dla którego człowiek tak się angażuje w kolejne przedsięwzięcia. Stres, nieprzespane noce, brak czasu dla siebie i rodziny zostają szybko zapominane gdy widzi się uśmiech na twarzy uczestnika naszych zawodów". A tu jeszcze dochodzą obowiązki radnego rady miejskiej! Te obowiązki, to nie byle co. W minionej kadencji najdłuższa sesja rady miejskiej trwała prawie 8 godzin. Do tego dochodzą jeszcze posiedzenia komisji rady miejskiej, a każdy szanujący się radny należy do dwóch komisji. Nie wiem, czy Z. Rosiński kondycyjnie to wytrzyma!

A
army boys 20 listopada 2014, godz. 17:18
Zgłoś
Nie podoba mi się wybór Majera

ten wybór uważam za zły. Nic nie zrobi. Zobaczycie. Natomiast Rosiński. Liczę na takich ludzi. Wygrał w plebiscycie Człowieka Roku. Zapewne zrobi duzo dobrego dla amatorów sportowców.

C
cyt cyt 19 listopada 2014, godz. 18:02
Zgłoś
wojna

Dobrze że nie ma wojny bo gdyby była to część z piszących tu komentarze wyjeła by nożę i zarżneła swoich oponentów.Przecież to najbardziej demokratyczne z wyborów głosujesz na sąsiada znanego ci więc po co się obeażać jak większość wybierze inaczej może to oni mają rację.A jeśli ten wybór to pomyłka to w następnych wyborach zostanie oceniony

Z
zniesmaczony 19 listopada 2014, godz. 15:30
Zgłoś
Do f56c5

Złamałeś regulamin tego forum. Obrzuciłeś inwektywami i zbryzgałeś błotem pana Rosińskiego. Ja, jako czytelnik tych postów zgłosiłem nadużycie do administratora, a ten widać uznał zasadność tego zgłoszenia i usunął twoją nikczemną "twórczość".

M
Marek Karpe 19 listopada 2014, godz. 13:34
Zgłoś
Wybory

Gratuluję zwycięzcom tych wyborów oraz wyborcom, którzy oddali głosy na wszystkich kandydatów. Jednocześnie zwracam się do piszących o szacunek dla wszyskich osób które podjęły wysiłek wystartowania w wyborach, zarówno z KWW Burmistrza jak i KWW FSZL. W przypadku naruszania mojego dobrego imienia będę wyciągał konsekwencje prawne, gdyż 16 lat pracy dla miasta w samorządzie jest czymś czym nie każdy z tu piszących może się wykazać.

F
f56c5 19 listopada 2014, godz. 12:15
Zgłoś
Rosiński

Dlaczego mój komentarz dotyczący pana Zbigniewa Rosińskiego został usunięty? Czyżby Szanowny Pan Prezes czegoś się obawiał?

K
kolega 19 listopada 2014, godz. 12:09
Zgłoś
obserwatorze!

Sam piszesz do siebie. Radzę byś sam skopał też sobie zadek, a zamiast do sanatorium udaj się do szkoły. Może nauczą cię kultury i dobrych obyczajów.

I
INS 19 listopada 2014, godz. 10:47
Zgłoś
Gratulacje!!!

Panie Burmistrzu GRATULACJE !!! I tak Trzymać !

O
obserwator 19 listopada 2014, godz. 10:26
Zgłoś
do obserwatora

Pan Majer umie także skopać tyłek? O. !!! jeszcze jeździć na rowerze. Do sanatorium a nie za radnego.

Pokaż wcześniejsze komentarze

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu