Książka "Wyprawa w Nieznane" już jest

W sobotę wieczorem w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyła się premiera książki "Wyprawa w Nieznane" opisująca historię tegorocznej wyprawy grupy Niniwa Team. Od samego początku liderem rowerowej ekipy jest Tomasz Maniura OMI.

W poniedziałek 4 sierpnia 21 osobowa grupa Niniwa Team z o. Tomaszem Maniurą na czele wyruszyła w kolejną wyprawę rowerową. Przypomnijmy, że w zeszłym roku wyprawa prowadziła na Syberię, do wsi Wierszyna. Przez 6 kolejnych tygodni grupa miała dojechać do... i tutaj możemy zakończyć. Wyprawa 2014 nie miała konkretnego celu, była znana tylko intencja - o pokój na świecie. Jak nie ma celu to gdzie jechać? Na północ, południe, wschód czy zachód? O tym wyborze decydowali internauci. Każdego wieczoru na stronie internetowej Niniwa Team można było głosować, w którym kierunku mają podążyć rowerzyści. W środku okręgu zaznaczonego na mapie znajdowali się uczestnicy wyprawy. Średnica okręgu wynosiła 200 km. Miejsce, które uzyskało największą liczbę głosów, tam następnego dnia udawali się cykliści. Aby uniknąć zawracania grupy, organizatorzy "wycinali" jedną ćwiartkę okręgu podczas głosowania. Nic to jednak nie dało i czwartego dnia wyprawa powróciła do Kokotka. Co działo się dalej można przeczytać w książce lub wybierając nasz tag - wyprawa w nieznane.

Na zakończenie wieczoru zostało zadane pytanie, które zawsze padało na premierach książek z wypraw. Gdzie w przyszłym roku? Kolejna wyprawa będzie inna niż pozostałe. Tym razem rowerzyści udadzą się do Wielkiej Brytanii i będą dzielić się swoimi wyprawami z innymi.

tagi: Lubliniec, powiat lubliniecki, niniwa, wyprawa Polska Syberia, wyprawa w nieznane
2014-11-24 12:44:32 Lubliniec.Info

Galeria: Książka Wyprawa w Nieznane już jest

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x