Co dalej z STB Energią ?

Co dalej z STB Energią ?

18.01.2015 18:06
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

Sukcesy sportowe nie przychodzą niespodziewanie... są wypracowane godzinami, tygodniami, miesiącami uporczywych, intensywnych i systematycznych treningów, okupione wieloma wyrzeczeniami i całkowitym poświęceniem się danej dziedzinie sportu. Klub Społeczne Towarzystwo Badmintona Energia Lubliniec istnieje w Lublińcu od 2006 roku. Dwa lata później zaczął działalność szkoleniową dla dzieci i młodzieży. Pierwsze sukcesy nadeszły zdumiewająco szybko. Najpierw były to medalowe miejsca w wojewódzkich turniejach, powołania do kadry wojewódzkiej, medale we współzawodnictwie międzywojewódzkim, potem medale na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

W roku 2011 otwarł się worek z medalami Mistrzostw Polski. Pierwszy, srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Grach Podwójnych U-13 zdobył Jędrek Wachowski. Debel młodziczek - Hanna Szymańska /Agnieszka Foryta zdobył wtedy miejsce tuż za podium - IV. Na tych zawodach trenerka, Sonia Wachowska, otrzymała srebrny medal dla trenera.

Rok 2012 to dwa medale Mistrzostw Polski - brązowy Aleksandry Ptak na Mistrzostwach Polski w grach podwójnych U-13 i brązowy Hanny Szymańskiej na Indywidualnych Mistrzostwach Polski U-13 oraz tytuł Najlepszego trenera dla trenerki STB Energii Lubliniec - Soni Wachowskiej.

Rok 2013 zaowocował w 7 medali Mistrzostw Polski, w tym po raz pierwszy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Podwójną mistrzynią Polski w U-13 (singiel, debel) została Hania Szymańska, złoto w deblu na Mistrzostwach Polski zdobyła Agnieszka Foryta (U-13), złoty medal w deblu i srebrny w singlu na Mistrzostwach U-15 zdobył Jędrzej Wachowski, Aleksandra Ptak została brązową medalistką w deblu na Mistrzostwach Polski U-15, a drużyna młodziczek w składzie: Anna Czempik, Aleksandra Ptak, Agnieszka Foryta i Hania Szymańska zdobyła złoty medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski  U-15.

W zeszłym, 2014 roku zawodnicy STB Energii Lubliniec zdobyli 6 medali Mistrzostw Polski: na Mistrzostwach Polski U-15 złoty i brązowy medal (mikst, debel) zdobyła Agnieszka Foryta, a Hanna Szymańska dwa brązowe medale w singlu i deblu. Drużyna młodziczek w składzie: Zuzanna Luban, Agnieszka Foryta i Hanna Szymańska zdobyły złoto Drużynowych Mistrzostw Polski U-15, a drużyna juniorek młodszych w składzie: Anna Czempik, Aleksandra Ptak, Agnieszka Foryta i Hania Szymańska zdobyły brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski U-17. Trenerka, Sonia Wachowska, na Drużynowych Mistrzostwach Polski otrzymała tytuł Najlepszego Trenera Roku Młodziczek.

Czytaj więcej

Galeria: Co dalej z STB Energią ?

Zobacz całą galerię

Komentarze

kogel mogel 2015-02-02, 14:21:22
Zgłoś
120 szkolonych osób - mieszkańców Lublińca? Po co ta dyskusja? Niech Maniura daje na to kasę bo takiemu klubowi należy się udział w sportowym budżecie miasta. Rozumiem gdyby nie chciał dawać na wynagrodzenia trenerów bo za tym stowarzyszenie powinno samo pochodzić, ale na ubrania, sprzęt, wyjazdy na zawody czy zgrupowania? Przecież rodziny tych dzieciaków płacą podatki w naszym mieście. Nie może być tak, że jedni dostają, a inni nie. Podział kasy musi być sprawiedliwy i nie jest to kwestia być czy nie być i Maniura ratuj. Na działalność takiej grupy osób pieniądze musza się znaleźć. Nie można corocznie źle planowac wydatków budżetowych i pierdolić pod koniec roku o nadwyżce budżetowej, której nie mozna przeznaczyć na sport w Lublińcu.
aqurat 2015-01-26, 12:38:22
Zgłoś
Kampania medialna
Kampania medialno-marketingowa Energii we wszystkich mediach-świetna! Czy odniesie skutek? Teraz wszystko zależy od Burmistrza
Kibic 2015-01-23, 21:23:50
Zgłoś
Aby pójść " śladem Victorii " trzeba najpierw zespołem wejść na szczyt i tam się utrzymać mimo wielu przeciwności . Poza tym Victoria to nie tylko była już II LIGA to również 120 wspaniałych dziewczynek , które godnie naśladują swoje starsze nieco koleżanki ,
sc fi 2015-01-22, 09:30:30
Zgłoś
klonowa
Parę osób boli głowa od uderzania w tamtych sponsorów.
dzordz 2015-01-21, 21:44:08
Zgłoś
Strefa Ekonomiczna
Mamy strefe na ulicy Klonowej z duzymi zakladami.Tam uderzac o sponsora.
kibic 2015-01-21, 17:42:10
Zgłoś
???
Nie rozumiem skąd ten tytuł ? Działacze mają obawy czy klub otrzyma dotację ?
obserwator 2015-01-19, 12:31:03
Zgłoś
Szanowni Zawodnicy, Trenerzy....
Mam nadzieję, że uda się Wam pozyskać sponsora, ale że i prężnie go szukacie. Wasze wynki są godne uznania i byłoby tragedią, gdybyście znikneli ze sportowej mapy miasta. Mam nadzieję, że nie dacie sią tak łatwo i nie pójdziecie tropem lublinieckiej "Victorii". Dzwońcie, piszcie, chodźcie i proście, a bedzie Wam dane. Trzymam kciuki za Was.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu