Koncert charytatywny na ,,BILET dla BRATA” zespołu ,,NADZIEJA”

Koncert charytatywny na ,,BILET dla BRATA” zespołu ,,NADZIEJA”

02.02.2015 10:24
K.B.
Czytanie treści strony dostępne

Dnia 25 stycznia 2015 r. o godzinie 15.00 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu odbył się koncert kolęd w wykonaniu dziecięco-młodzieżowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego„NADZIEJA”, który działa przy wspomnianej Parafii. W czasie trwania koncertu przeprowadzono zbiórkę pieniężną ogólnopolskiej akcji „BILET DLA BRATA”.

Miała ona na celu zebranie funduszy na przyjazd młodzieży z 13 krajów Europy Wschodniej na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Dziewczęta zaprezentowały bardziej jak i mniej tradycyjne wersje znanych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w przepięknej aranżacji skrzypiec, bębna djembe i instrumentów perkusyjnych. Zespół prowadzony jest przez p. Klaudię Brewka i Marię Kazuch od 2000r. Nagrał już 7 płyt z kolędami, piosenkami Maryjnymi i dziecięcymi. Od niedawna akustykiem dźwięku jest p. Wojciech Nowak. Licznie przybyła publiczność reagowała bardzo żywiołowo i wykonawcy kilkukrotnie bisowali. W czasie trwania koncertu udało się zebrać środki finansowe, które zasilą konto akcji „Bilet dla Brata” w naszej diecezji. Najpiękniejsza muzyka jest grana na chwałę Boga, a jeśli może jeszcze nieść pomoc potrzebującym tym większą sprawia radość występującym, co można było odczuć we wspaniałej atmosferze panującej podczas występu. Była to pierwsza, ale nie ostatnia tego rodzaju akcja przeprowadzona w parafii. Dziewczęta pod czujnym okiem prowadzących Zespół, przygotowują już program na następny koncert, który odbędzie się prawdopodobnie w jedną z niedziel Wielkiego Postu.

Galeria: Koncert charytatywny na ,,BILET dla BRATA” zespołu ,,NADZIEJA”

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu