Ratowanie topielców w parku - akcja ratunkowa straży pożarnej

Ratowanie topielców w parku - akcja ratunkowa straży pożarnej

09.02.2015 14:43
Lubliniec.Info
Czytanie treści strony dostępne

Dziś przed południem strażacy ratowali topielców, którzy znaleźli się w lodowatej wodzie w Parku Miejskim. Zobacz film i zdjęcia z akcji ratunkowej.

Kilka minut po godz. 10:00 w Kanale Grunwaldzkim w Parku Miejskim rozpoczęła się akcja ratunkowa Państwowej Straży Pożarnej z Lublińca mająca na celu uratowanie kilku osób znajdujących się w lodowatej wodzie. Uspokajamy. Nic nikomu się nie stało - był to tylko pokaz zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu w ramach zajęć ferii zimowych. Podczas pokazu omawiane były działania, które należy i nie wolno wykonywać w tego typu sytuacjach. Na szczęście w ostatnich latach strażacy nie musieli wyjeżdżać do akcji ratowania człowieka z wody w okresie zimowym. Podziękowania za pokaz należą się nie tylko strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Lublińca, ale również członkom Lublinieckich Morsów, którzy odgrywali rolę topielców. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo oraz zdjęć.

Galeria: Ratowanie topielców w parku - akcja ratunkowa straży pożarnej

Zobacz całą galerię

Komentarze

Wojciech Marcinkowski 2015-02-12, 10:48:42
Zgłoś
Do wymiar edukacyjny. Latające dziecko to moja córka, która także morsuje. Pokrywa lodu -oceniliśmy ją na około 20 do 25 cm pozwalała na poruszanie się po ludzie. Trzeba było przyjechać, zobaczyć i zareagować. Dlaczego brak takich komentarzy jak pierwszy, że takie ćwiczenia pomogą strażakom uratować tonącego gdy dojdzie do sytuacji już nie symulowanej. Sami stwierdzili-strażacy- że podobnie jak dwa lata temu wyciąganie manekina to nie to samo co wyciąganie człowieka. Jak będziesz odpowiadał podpisz się.
DW2RE 2015-02-10, 21:38:12
Zgłoś
wymiar edukacyjny ????
Kto z organizatorów i tzw. "służb"pozwolił żeby w trakcie "akcji ratunkowej" jakaś kobitka i dziecko latali po lodzie tuż obok strażaków z "narażeniem własnego życia" ratujących topielca?? Uczymy ratować czy wzmacniamy głupotę?
Obsrewator 2015-02-10, 16:14:53
Zgłoś
Ratowanie Topielca
Gratuluję autorowi znawstwa tematy "Ratowanie Topielca" niestety Topielca nie da się uratować Topielca można wydobyć na brzeg, lub wyciągnąć na brzeg, a ze zdjęć jak i materiału wynika że ratowano Tonących bo osoba Tonąca jest w stanie czasem współpracować z Ratownikami, a niestety topielec już nie będzie współpracował z Ratownikami proszę autora o dokształcenie się jaka jest różnica pomiędzy tonącym a topielcem. gratuluję profesjonalizmu Strażakom.
FireNG. 2015-02-09, 17:32:59
Zgłoś
Szkoda że tak niewiele jest organizowanych takowych pokazów, a przecież to takie ważne ;) A jak już są, to mało kto o takim czymś wie. ;) Mam nadzieję, że z biegiem czasu się to poprawi :)

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu