Powitanie wiosny - FOTO + WIDEO

Powitanie wiosny - FOTO + WIDEO

24 marca 2015, godz. 9:41
Lubliniec.Info, U. Cz., J.S.
Udostępnij: Kopiuj link

„Zimę, zimę żegnamy, wiosnę, wiosnę witamy, drzewko dziś posadzimy, wiośnie się pokłonimy”. Pod tym hasłem w piątek 20.03.2015r. dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 wspólnie z Panią Dyrektor i personelem przeszły ulicami miasta niosąc kolorowe kwiaty wykonane wspólnie z rodzicami. Do akcji dołączyły się również przedszkolaki z Przedszkola ZS. im. św. Edyty Stein oraz Przedszkola Artystycznego Joanny Cieślik.

Tym razem powitanie wiosny, które jest już w Przedszkolu Miejskim Nr 8 tradycją odbyło się na skwerze Rodziny św. Edyty Stein. Specjalnie na tą okazję został zaproszony pracownik PGL LP Nadleśnictwa Lubliniec Pan mgr Andrzej Gajda, który wygłosił prelekcje na temat ochrony przyrody. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Zastępca Burmistrza Miasta Lubliniec Pani Anna Jonczyk-Drzymała oraz Dyrektor ZOPO Pani Marzena Grzyb. Następnie zostało posadzone drzewko jako symbol budzącej się do życia wiosny. Z tej okazji dzieci również recytowały wiersze i zaprezentowały wiosenny taniec z wstążkami dostępny w materiale wideo. Mieszkańcy uczestniczący w imprezie zostali obdarowani wiosennymi kwiatami, które stworzyły radosny klimat.
Dodatkową atrakcją w tym dniu była możliwość obejrzenia zaćmienia słońca. To niecodzienne zjawisko wywołało ogromne zainteresowanie i zachwyt nawet wśród najmłodszych przedszkolaków.

mgr Urszula Czech
mgr Jolanta Skwarska

foto+wideo: Lubliniec.Info

Galeria: Powitanie wiosny 2015

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu