Mamy lublinieckie złotka!

19.05.2015 10:27
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

Zawodniczki STB Energii Lubliniec – Agnieszka Foryta i Hanna Szymańska wystartowały w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Badmintonie , Rzeszów 15-17 maja 2015 r.

W mistrzostwach bierze udział 32 najlepszych singlistów w Polsce i po 24 pary w grach podwójnych (deblach i mikstach).

Ponieważ zawodniczki STB Energii zajmowały bardzo wysokie lokaty na liście rankingowej , były rozstawiane na mistrzostwach z nr 1.

Pierwszy dzień mistrzostw Polski był stosunkowo bezproblemowy, obydwie zawodniczki dotarły do ćwierćfinałów. Agnieszka w deblu ( z partnerka klubową ) i w mikście ( w parze z zawodnikiem LKS Technik Głubczyce – Kordianem Kobylnikiem) oraz Hania w singlu i w deblu ( z partnerka klubową) wygrały wszystkie mecze. Mistrzostwa Polski rozgrywa się systemem pucharowym – kto przegra mecz, odpada z dalszej rywalizacji.

Na drugi dzień mistrzostw organizatorzy przewidzieli rozegranie ćwierćfinałów i półfinałów.

Na tym etapie już każdy mecz decyduje o możliwości zdobycia medalu. Każda akcja, każdy punkt albo zbliża zawodnika do uzyskania upragnionego medalu Mistrzostw Polski , albo rozwiewa te marzenia.

Bardzo zacięty był półfinałowy mecz miksta – Agnieszka Foryta/Kordian Kobylnik - Łukasz Cimosz/Karolina Szubert ( Chojnik Jelenia Góra, SKS Match point Ślęża). Dopiero trzeci set rozstrzygnął o wejściu do finału pary Foryta /Kobylnik. Równie zacięty był mecz deblowy Foryta/Szymańska (STB Energia Lubliniec) – Hankiewicz/Wiśniewska ( ABRM Warszawa), w którym to po przegranym pierwszym secie , lubliniczanki nieco zmieniły taktykę gry i wygrały kolejne dwa sety uzyskując awans do finału. W grze pojedynczej Hania Szymańska uległa w półfinale zawodniczce z Bierunia – Zuzannie Parysz i ostatecznie zdobyła brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W niedzielę dwa finały należały do zawodniczek z Lublińca. Najpierw debel zawodniczek STB Energii Lubliniec wywalczył złoto po dramatycznym meczu, w którym ich przeciwniczki miały trzy lotki meczowe. Na szczęście Agnieszka i Hania wykazały się dużą odpornością psychiczną i wolą walki do ostatniej lotki . Trzeci , zwycięski set zakończył się wynikiem

24 :22.

Tym sposobem Agnieszka Foryta i Hanna Szymańska zostały deblowymi Mistrzyniami Polski Młodziczek w badmintonie.

Ostatnim meczem mistrzostw był mikst , który pomimo kontuzji Kordiana Kobylnika

( partnera mikstowego lublinieckiej zawodniczki ), udało się gładko wygrać 2:0.

Agnieszka Foryta została zatem Mistrzynią Polski w mikście .

Podwójne złoto Agnieszki Foryty i złoty oraz brązowy medal Hani Szymańskiej to wspaniały sukces – mówi trenerka Sonia Wachowska. Wszyscy zawodnicy ciężko trenują cały rok , aby w imprezie mistrzowskiej zdobyć medal. Zawodniczki STB Energii Lubliniec wykonały 200 % normy - dwie zawodniczki zdobyły na Mistrzostwach Polski aż 4 medale , w tym trzy złote!

Do Mistrzostw Polski zawodniczki przygotowali trenerzy: Sonia Wachowska i Tomasz Białas.