Reklama Lubliniec Info

Obchody 25-lecia odtworzenia samorządu terytorialnego

W poniedziałek, 18 maja w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się obchody 25-lecia odtworzenia samorządu terytorialnego.

Na początku obchodów Burmistrz Edward Maniura przywitał wszystkich przybyłych gości. Wśród nich byli Honorowi Obywatele Miasta: Ludgarda Buzek, Jerzy Buzek i Jan Czwortek. Po powitaniu, miała miejsce sesja Rady Miejskiej w Lublińcu podczas, której została podjęta uchwała o ustanowieniu flagi Miasta Lublińca. Następnie swój wykład poprowadził prof. Jerzy Stępień - współtwórca przywrócenia samorządu terytorialnego.

Po krótkiej przerwie kawowej na pytania prowadzącego odpowiadali byli burmistrzowie miasta: Eugeniusz Krogulecki, Kazimierz Dłubała, Józef Kazik oraz Edward Maniura. Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród laureatom Wielkiego Lublinieckiego Quizu Samorządowego oraz konkursu na koszulkę patriotyczną. Na zakończenie tej części w sali widowiskowej MDK w Lublińcu Andrzej Musioł i Olgierd Kniejski zaprezentowali specjalną publikację, która została wydana z okazji obchodzonego jubileuszu. Każdy, kto przybył na to wydarzenie otrzymał książkę "Wspólny Sukces - Samorząd Lubliniecki 1990-2015". Ostatnim punktem programu było wciągnięcie flagi miasta na maszt przed Urzędem Miejskim w Lublińcu.

Galeria: Obchody 25-lecia odtworzenia samorządu terytorialnego

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
majs 2015-05-21, 12:15:33

mogliscie jakąs grafike wstawic, jak ta flaga wygląda???

  Zgłoś komentarz

asia gpw 2015-05-20, 22:02:49

i Mamy flagę
w sumie to tyle latek musieliśmy czekać na flagę naszego miasta

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x