Powierz dziecko w dobre ręce – szkolenia kadry w Gimnazjum nr 2.Rozpoczęcie projektu „ Gimnazjum XXI wieku”.

24.05.2015 12:04
Gimnazjum nr 2 - Partner Lubliniec.Info
Czytanie treści strony dostępne

Już w czerwcu nauczyciele Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu rozpoczną realizację kolejnego projektu współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Projekt realizowany jest w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej. Ma na celu podniesienie jakości pracy szkoły przez udział kadry w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia w trakcie, których nauczyciele wzbogacą własne kompetencje zawodowe.

Naszemu Gimnazjum przyznano grant w wysokości 42 201,00 €. Kwota ta w całości przeznaczona zostanie na realizację projektu.

Celem projektu jest poznanie, wprowadzenie nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania na przedmiotach ścisłych, językach obcych, stosowania IT i podniesienie kompetencji językowych kadry.

W projekcie „Gimnazjum XXI wieku” udział weźmie grupa nauczycieli Gimnazjum nr 2, którzy odbędą mobilność w szkołach typu gimnazjum na Malcie i w Portugalii.

Poznanie innych metod pracy pozwoli podsunąć uczniom ciekawe, właściwe rozwiązania, dla których otwarty jest europejski rynek pracy. Wysokie umiejętności językowe nauczycieli, zaowocują prowadzeniem wybranych zajęć w języku obcym, co niewątpliwie uatrakcyjni lekcje i wzbudzi zainteresowania uczniów.

Pobyt szkoleniowy za granicą pozwoli nie tylko na poznanie warunków pracy w szkołach partnerskich, ale również na poznanie środowiska lokalnego i jego korelacji ze szkołą. Obserwacja nauczycieli pracujących ze zbliżoną grupą wiekową, w podobnym typie szkoły, umożliwi nam przeniesienie doświadczeń na grunt placówki macierzystej.

Zespół koordynujący projekt:

J. Brodowy, B. Włodarczyk

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu