Puchar Europy w Karate w Wieliczce

Puchar Europy w Karate w Wieliczce

8 czerwca 2015, godz. 9:25
Oyama Karate Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W dniach 23 – 24 maja w Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce odbyły się XX Mistrzostwa Polski Młodzików i Seniorów oraz Otwarty Puchar Europy OYAMA IKF Juniorów (Lekki Kontakt, Semi-knockdown) i Seniorów (Knockdown). Imprezę zorganizowała Oyama Polska Federacja Karate oraz Wielicki Klub Sportowy Oyama. W zawodach wzięło udział blisko 500 reprezentantów z kilkunastu krajów Europy oraz Kanady, Indii i USA.

W pierwszym dniu do południa rozegrane zostały zawody w kata. Po południu na trzech matach odbyły się pojedynki seniorów w konkurencji Knockdown.W drugim dniu do południa na czterech matach rozgrywały się pojedynki młodzików oraz juniorów młodszych, po południu walczyli juniorzy i juniorzy starsi.
Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowali w Mistrzostwach Polski: Mateusz Szczęsny, Wiktoria Kubacka, Filip Rzymowski oraz Mikołaj Kołtuński. W Pucharze Europy wystąpili: Marcin Gałka, Arkadiusz Pyrzyk, Kamil Marciniak, Ziemowit Zając, Dominik Monkos, Roksana Kauder, Jakub Kałmuk oraz Wiktor Beneś. Opiekunami sportowymi naszych reprezentantów byli: Sensei Mariusz Sukmanowski, Sempai Katarzyna Sukmanowska oraz Sensei Anna Kołodziej – Plewka. Sensei Bogusław Plewka był sędzią maty.
Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się bardo dobrze ale tylko 5 udało się dostać do strefy medalowej, reszta odpadła w eliminacjach.

Wyniki naszych zawodników:
Mistrzostwa Polski:
I miejsce (Gala) – Mikołaj Kołtuński młodzik + 45 kg.
II miejsce – Mateusz Szczęsny senior – 90 kg
III miejsce – Filip Rzymowski młodzik – 40 kg

Puchar Europy:
II miejsce – Jakub Kałmuk junior – 55 kg
III miejsce – Marcin Gałka junior młodszy – 55 kg

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego występu!

Galeria: Puchar Europy w Karate w Wieliczce

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu