Projekty zagraniczne w ZSOT - konferencja podsumowująca

W Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych odbyła się tygodniowa wizyta 6 zagranicznych nauczycieli w ramach ostatniej wymiany projektu "Discover Your International Potential".

Młodzież przedstawiła prezentacje dotyczące działań realizowanych podczas wyjazdów do Niemiec i Finlandii, na Węgry i na Cypr. Dzieliła się z kolegami swoimi wrażeniami z kolejnych etapów projektu. Celem projektu było przygotowanie się do nauki i pracy w kraju i za granicą. Uczniowie analizowali sytuację na europejskim rynku pracy, przygotowywali dokumenty niezbędne do ubiegania się o pracę, a nawet "na żywo" ćwiczyli rozmowę kwalifikacyjną, stając przed potencjalnymi pracodawcami w kilku znanych przedsiębiorstwach w Niemczech, m.in.: VW, P&G, Audi, i innych. Podsumowanie projektu było okazją do podzielenia się przed społecznością szkolną informacjami o korzyściach płynących z udziału w projektach. Wszystkie prezentacje odbywały się w języku angielskim. Nacisk na umiejętności językowe wiąże się z kolejnymi partnerstwami szkoły. Trwa nabór do wizyty uczniów z Indii we wrześniu, a w planach na lata 2015-17 są wyjazdy ucziów ZSOT do: Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Finlandii, Niemiec, Chorwacji, Włoch, na Węgry i Maltę.

Trzy nauczycielki z Niemiec, dwie Cypryjki i matematyk z Finlandii przez cały tydzień pracowali wraz z Moniką Ziają, koordynatorką projektu nad raportem końcowym. Wolne popołudnia grupa spędzała, zwiedzając ważne miejsca dla kultury polskiej: m. in. muzeum Auschwitz - Birkenau czy Muzeum Chleba w Radzionkowie. Wizyta zagranicznych gości w ZSOT była także okazją do podsumowania innych wymian zagranicznych. Przedstawiona została prezentacja projektu "State Holidays" koordynowanego przez Annę Giemzę – Jurgę oraz sprawozdanie z I etapu realizacji trwającego obecnie projektu w ramach programu Erasmus + „Hiszpańska technologia, wiedza i praktyka dla polskich uczniów-informatyków i architektów krajobrazu”, które przedstawiła koordynatorka Danuta Gajda.

Projekt "Discover Your International Potential" realizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu w ramach Programu Uczenie się przez Całe życie

tagi: Lubliniec, ZSOT Lubliniec, edukacja, powiat lubliniecki
2015-06-16 12:41:46 ZSOT - Partner Lubliniec Info

Galeria: Projekty zagraniczne w ZSOT - konferencja podsumowująca

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x