Wyprawa 2015 - RADOŚĆ ŻYCIA

Wyprawa 2015 - RADOŚĆ ŻYCIA

26 czerwca 2015, godz. 10:33
Lubliniec.Info, K.Z.
Udostępnij: Kopiuj link

Wyprawa 2015. RADOŚĆ ŻYCIA” to akcja organizowana przez Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA jako kontynuacja corocznej tradycji zagranicznych wypraw rowerowych. Celem fizycznym rowerowej pielgrzymki są Wyspy Brytyjskie i Polacy, którzy z różnych powodów byli zmuszeni wyemigrować, a obecnie nierzadko tęsknią za rodzinami, przyjaciółmi, językiem. Również w tym roku patronat medialny nad wyprawą objął Portal Lubliniec.Info.

Działająca od 2007 r. grupa NINIWA Team była już w ponad 40 krajach świata i przejechała ponad 36 tys. km. Zasięg wypraw NINIWA Team'u jest ogromny - Syberia (ponad 8000 km na wschód), a także zdobyte południowy (Gibraltar), zachodni (Cabo da Rocha) i północny (Nordkapp) kraniec Europy.

„Wyprawa 2015. RADOŚĆ ŻYCIA” jest 6-tygodniowym rajdem rowerowym młodych ludzi, którzy z całym wyposażeniem (bez pomocy samochodu!) jadą z Kokotka – Lublińca na Wyspy Brytyjskie. Przemierzać będą średnio 150 km dziennie! Trasa prowadzić będzie przez następujące kraje:
• Polska
• Niemcy
• Dania
• Luksemburg
• Belgia
• Francja
• Walia
• Anglia
• Szkocja
• Irlandia Północna
• Irlandia

Intencja:
Swój trud rowerzyści chcą ofiarować za rządzących światem, aby w swojej pracy pozostali zawsze pełni szacunku dla ludzkiego życia.

Termin:
Początek akcji – wyjazd z Kokotka 3.08.2015 r.
Zakończenie – powrót autokarem i wjazd do Kokotka 13.09.2015 r.

Portal Lubliniec.Info objął patronat medialny nad kolejną wyprawą Niniwa Team. W trakcie jej trwania będziemy zamieszczać codzienne relacje z rajdu, często też zawierające multimedia (zdjęcia, filmy). W tym roku podróż rowerzystów będzie chyba najtrudniejsza logistycznie w porównaniu do zeszłych lat. Chodzi oczywiście o ilość osób. Prawo do wyprawy ma około 40 "hardkołowców" (tak zostali określeni) niż w poprzednich latach. Przypominamy, że jeżdżą oni bez wozu technicznego i wszystkie swoje rzeczy mają na swoich rowerach. Noclegi nie są nigdzie zarezerwowane. Grupa przyjeżdża do miejscowości wieczorem i szuka noclegu. "Nocleg" to nie hotel, pensjonat etc. Najczęściej jest to noc przespana w namiocie na świeżym powietrzu, ale zdarzają się również pomieszczenia w szkołach czy halach sportowych. Po zakończeniu wyprawy zostanie wydana książka opisująca przygody uczestników.

Komentarze

S
Silentwatcher 3 lipca 2015, godz. 13:21
Zgłoś
Patronat...

Patronatem należałoby objąć także redaktorów portalu lubliniec.info. Patronatem językowym. Pozdrawiam.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu