Reklama Lubliniec Info

OLDBOJE SPRTY 6 DRUŻYNĄ W POLSCE

W pierwszy weekend lipca w Byczynie odbyły się 27 Mistrzostwa Polski Oldbojów. Po raz pierwszy udział w nich wzięli Oldboje Sparty. W turnieju zagrały drużyny z całej Polski m. in. Pogoń Szczecin, RKS Radomsko, Zagłębie Dąbrowa Górnicza, Szczakowianka Jaworzno, Tur Turek, Concordia Knurów. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Spartanie trafili do „grupy śmierci” wraz z Polonią Rzeszów (obrońca tytułu), Piastem Gliwice i Szczakowianką Jaworzno.

Rozgrywki odbywały się równolegle na 4 boiskach. Gra była prowadzona wręcz w tropikalnych warunkach, bieganie przy 36 stopniach na otwartym boisku nie było łatwe. W pierwszym meczu nasi oldboje zremisowali ze Szczakowianką 1:1, w kolejnym pokonali Piasta 6:0 a w ostatnim przegrali 0:3 z zeszłorocznymi mistrzami Polonią Rzeszów. Uzyskane wyniki uplasowały drużynę z Lublińca na drugim miejscu ex aequo z Jaworznem i o wyjściu z grupy zadecydowały rzuty karne. Spartanie strzelali celniej, co pozwoliło zagrać im w niedzielnym ćwierćfinale. W meczu o półfinał zmierzyli się ze Świętokrzyskim Okręgiem Piłki Nożnej. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0 i ponownie musiano rozegrać serię rzutów karnych. Tym razem się nie udało i Sparta przegrywa 2:4.
Ostatecznie Mistrzem Polski Oldbojów została drużyna IVET Gliwice pokonując w finale Żywiecki Podokręg Piłki Nożnej 3:1, na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze Polonii Rzeszów.

Sparta zagrała w następującym składzie: Adam Mika, Dariusz Sulima, Andrzej Orzeszek, Szymon Bienek, Janusz Bula, Rufin Rojek, Rafał Koza, Eugeniusz Urbańczyk, Artur Chłopaś, Damian Rupik, Arnold Gadecki, Józef Wocław, Dariusz Koseła, Ireneusz Bodora, Andrzej Jasiewicz, Mariusz Radek,Wiesław Sowa, Kazimierz Dorożyński, Dariusz Szymanek, Jan Mańka.
Gościem honorowym imprezy był Pan Zygmunt Anczok.

tagi: Piłka nożna, Lubliniec, Sparta Lubliniec, powiat lubliniecki
2015-07-13 13:12:06 Damian R

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x