Dziś mija termin opłaty za śmieci po starej stawce

Dziś mija termin opłaty za śmieci po starej stawce

20.07.2015 11:26
Lubliniec.Info
Czytanie treści strony dostępne

Od 1 lipca obowiązuje wyższa stawka za odbiór odpadów komunalnych. Do dziś, 20 lipca należy opłacić stawkę za wywóz śmieci. Mieszkańcy płacą jeszcze wg starej stawki.

Opłaty za wywóz śmieci płacimy z dołu. Według uchwały Rady Miejskiej w Lublińcu opłaty należy wnosić najpóźniej do 20 dnia w następnym miesiącu po zakończeniu kwartału roku. Niektórzy mieszkańcy wolą płacić co miesiąc, aby nie zapomnieć o opłacie, co również jest możliwe.

W związku, że od 1 stycznia obowiązuje nowa umowa z firmową obsługującą wywóz śmieci, władze miasta musiały podnieść opłaty. Podwyższa była nieunikniona ponieważ miasto musi zapłacić więcej wykonawcy, mimo że obsługuje nas ta sama firma co w zeszłym roku. W wyniku przetargu najniższa oferta i tak była droższa niż poprzednia umowa.

Rada Miejska w Lublińcu uchwaliła nową wysokość opłat, która obowiązuje od 1 lipca 2015 r. Ceny wzrosły z 7 zł na 8 zł od osoby za miesiąc w przypadku segregowania śmieci i z 14 zł na 16 zł jeśli śmieci nie segregujemy. Otrzymaliśmy sygnały, że wielu mieszkańców nie wie czy mijający dzisiaj termin płatności za wywóz odpadów komunalnych mają opłacać wg starych czy nowych stawek.

Do 20 lipca 2015 roku należy opłacić zobowiązanie za drugi kwartał roku (miesiące: kwiecień, maj, czerwiec). Wysokość stawki jest jeszcze na starych zasadach, czyli 7 zł i 14 zł. Termin płatności za miesiąc lipiec wg nowych stawek 8 zł i 16 zł upływa dopiero 20 października br.

Czteroosobowa rodzina za kwartał zapłaci 84 zł (śmieci segregowane) lub 168 zł (śmieci tylko zmieszane). Za trzy miesiące ta sama usługa będzie kosztować już 96 zł przy prowadzeniu selektywnej zbiórki odpadów lub 192 zł jeśli jej nie prowadzimy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu