Reklama Lubliniec Info

Okręgówka rusza z opóźnieniem

Z małym opóźnieniem ruszają rozgrywki w klasie okręgowej. Przypomnijmy, że pierwotnie 1 kolejka miała odbyć się w zeszły weekend, ale ze względu na wysoką temperaturę Częstochowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej odwołał mecze. Upały dalej się utrzymują, ale druga kolejka zostanie rozegrana z małą zmianą. Wszystkie mecze rozpoczną się godzinę później. W sobotę Sparta Lubliniec rozegra mecz pod wodzą nowego trenera - Aleksandra Grucę.

2 kolejka, gr I
14.08.2015 19:00 Pogoń Kamyk - Grom Miedźno    
15.08.2015 18:00 Gmina Kłomnice - Victoria Częstochowa    
15.08.2015 18:00 Jedność Boronów - Liswarta Lisów    
15.08.2015 18:00 Olimpia Huta Stara - Stradom Częstochowa    
16.08.2015 18:00 Huragan Jezioro - Lot Konopiska    
16.08.2015 18:00 KS Panki - MLKS Woźniki

2 kolejka, gr II
15.08.2015 18:00 Lotnik Kościelec - Sparta Lubliniec    
15.08.2015 18:00 Liswarta Krzepice - Skra II Częstochowa    
15.08.2015 18:00 Unia Kalety - Orzeł Psary-Babienica    
15.08.2015 18:00 Warta Mstów - Liswarta Popów    
15.08.2015 18:00 Piast Przyrów - Amator Golce    
16.08.2015 18:00 Płomień Kuźnica Mar. - Pilica Koniecpol

Mecze z pierwszej kolejki zostaną rozegrane w środę 2 września o godz. 17:30

Komentarz nowego trenera Sparty Lubliniec:

Witam Wszystkich Państwa!
Kibiców, sympatyków LKS Sparta Lubliniec oraz wszystkich dobrze nam życzącym, a być może niekoniecznie związanych z naszym klubem przed sezonem rozgrywkowym 2015/2016 r. Myślę, że jako trener Państwa ulubieńców, bo tak pozwolę sobie nazwać mych podopiecznych jestem Państwu winien kilka zdań, na temat tego, co przed sezonem wydarzyło się w naszych szeregach.
Jeśli chodzi o sam okres przygotowawczy, który jak to w letniej przerwie między sezonowej rok rocznie bywa… jest bardzo krótki. Mieliśmy zaledwie 5 tygodni na przygotowanie do nowego sezonu. Rozpoczęliśmy cykl treningowy 7 lipca. Jak wyglądał sam okres przygotowawczy nie jest kwestią publicznej debaty, ale zapewniam Państwa, że w swej strukturze rzeczowej, jak i czasowej został przez nas dobrze przepracowany, przez wytrzymałość ogólną, specjalną oraz takie zdolności motoryczne jak siła, czy szybkość nad którą również pracujemy. Oczywiście zajęcia taktyczne dotyczące naszej gry w ofensywie i defensywie stanowiły przedmiot zajęć treningowych, ale to zagadnienie dość szerokie i gdybym Państwu w tej chwili deklarował ,że wyglądamy bardzo dobrze w jednym i jaki drugim aspekcie gry byłby zwykłym szarlatanem. W dniu dzisiejszym stwierdzam, że zmierzamy w dobrym kierunku i z czasem powinniśmy w tej „materii” wyglądać coraz lepiej.
Powrócił w szeregi Sparty dobrze Państwu znany Bogusław Borowiec, to chłopak z charakterem. Ma futbol „we krwi”, otrząsnął się po feralnej kontuzji, której nabawił się na boisku w Ozimku i dziś znowuż jest z nami, a kask w którym przyjdzie mu biegać po boisku nadaje mu raczej demonicznego wyglądu. Wraz z Jakubem Sową będzie stanowił nasz solidny ofensywny filar. Jednak stwierdzenie, że bytność na boisku „Borka” i Kuby będzie gwarancją naszego sukcesu jest dalece wyolbrzymione. Nasz ofensywa jest zależna od każdego zawodnika grającego najdalej od bramki przeciwnika, jak i najbliżej bramki przeciwnika. Pokładanie zależności miedzy sukcesem i porażką w nogi „Borka” i Kuby może powodować, iż podświadomie „powiążemy” im i jedna, i drugą… Ta sama zależność dotyczy sytuacji przed naszą bramką. Nie jest prawdą, że mamy tutaj jakiś problem z powodu braku w kadrze zawodników z zeszłego sezonu. Defensywa zaczyna się od najdalej grającego od własnej bramki po bramkarza. Myślę, że Dariusz Gruca będzie jednym z tych zawodników, który będzie stanowił filar dla najbliżej broniących naszej bramki. Oczywiście nie sposób pominąć w tych kilku zdaniach Damiana Gadeckiego, który w chwili obecnej ma najdłuższy zawodniczy staż w naszej ekipie, a stanowiący nasz filar w środku pola gry. Mamy również zupełnie nowych zawodników debiutujących w pierwszej drużynie Sparty: Karola Barzaka, Daniela Maciejowskiego, Dawida Kraskę, którzy z pewnością zrobią wszystko, aby zaprezentować się Państwu z jak najlepszej strony.
Drodzy Państwo! Szanowni kibice, sympatycy naszego klubu! W najbliższą sobotę 15 sierpnia 2015 r przyjdzie nam zagrać o pierwsze punkty w tym sezonie. Nie ukrywam, że liczę na Was w przeciągu całego sezonu, a zwłaszcza w tych chwilach, które nie będą dla nas łatwe… Na przykład wtedy, gdy rywal zdążył nas już dwa razy „poranić”, nic się nie „klei” i kibiców już nawet nie słychać… To nie łatwe… Liczę, że właśnie wtedy również będziecie z nami, bo w tych chwilach, będziecie nam najbardziej potrzebni…
Pozdrawiam. Aleksander Gruca

wypowiedź A. Grucy: Facebook

tagi: Sport, Piłka nożna, Lubliniec, Sparta Lubliniec, powiat lubliniecki
2015-08-14 13:00:08 Lubliniec.Info

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x